NA ŻYWO: Zoria Ługańsk - Legia Warszawa

NA ŻYWO: Zoria Ługańsk - Legia Warszawa

Jakub Rzeźniczak (PIOTR KUCZA / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Legia Warszawa pokonała Zorię Ługańsk 1:0 w pierwszym meczu czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Jedynego gola zdobył Michał Kucharczyk.
 90+3 min.
KONIEC! Legia wygrywa 1:0 z Zorią. Z jednej strony dobry wynik, zwłaszcza po mocnym początku Zorii... Z drugiej niedosyt. Mogliśmy zdobyć więcej bramek.
 90+1 min.
Dwie minuty doliczone.
 90 min.
Saganowski zmienił Nikolicia.
 90 min.
Żółta kartka dla Siwakowa.
 87 min.
Czeczer uderza w mur.
 86 min.
Duda fauluje 20 metrów prze bramką. Będzie groźnie.
 85 min.
Tymczasem wrzutka na Malinowskiego. Na szczęście uderza głową przy nodze.
 81 min.
Niesamowity pech Legii! Najpierw po rzucie wolnym jeden z gospodarzy zagrywa ręką! Nie dość, że nie ma bramki, ponieważ piłka po jego "strzale" odbiła się od słupka, to jeszcze sędzia nie zauważył, że powinien być rzut karny! Po chwili okazja Guilherme, który wykorzystał bierność obrońców, doszedł do piłki, przelobował bramkarza, ale trafił w poprzeczkę!
 81 min.
SŁUPEK I POPRZECZKA! ALE OKAZJE DLA LEGII!
 78 min.
Zoria coraz groźniejsza pod koniec meczu. Legioniści dowiozą wynik?
 75 min.
Prijović schodzi. Dobry mecz w jego wykonaniu. Za niego Duda.
 73 min.
Ljubenović groźnie uderza, ale Kuciak świetnie broni.
 71 min.
Faul Jodłowca i żółta kartka. Będzie groźny rzut wolny.
 70 min.
Karawajew schodzi, za niego Lipartia.
 70 min.
Nagłe groźne dośrodkowanie gospodarzy! Budkiwskyj nabiegł na piłkę i uderzył głową na dalszy słupek. Kuciak się poślizgnął, ale na szczęście strzał był delikatnie niecelny.
 68 min.
Drugi korner też nieudany - ale Zoria chociaż bez kontry.
 67 min.
Korner dla Legii. Furman dośrodkowuje i... będzie drugi korner, ale dla Brzyskiego z drugiej strony.
 63 min.
Guilherme indywidualnie! Przedziera się przed pole bramkowe i... uderza bardzo słabo.
 61 min.
Ukraińcy trochę naciskają, ale Guilherme wychodzi z kontrą. Zostaje sfaulowany i Hordijenko ogląda kartkę.
 59 min.
Korner dla Zorii. Na szczęście wybijamy piłkę.
 57 min.
Ljubenović ogląda żółty kartonik.
 52 min.
Kolejna okazja! Furman dośrodkowuje z rzutu rożnego. Wydaje się, że za mocno, ale Rzeźniczak niesamowicie spod linii końcowej na wślizgu gra przed bramkę. Wszyscy są tak zaskoczeni, że nikt nie przecina piłki. Wymarzona okazja!
 52 min.
Rzut wolny w wykonaniu Furmana. Celny strzał, ale Szewczenko wybija na rzut rożny.
 48 min.
Duże zamieszanie po rzucie rożnym pod bramką Zorii. Piłka zgrana do Kucharczyka, ten uderza głową do pustej bramki - Szewczenko całkowicie się pogubił.
 48 min.
GOOOOOOOOOL! KUCHARCZYK!
 47 min.
Dwie zmiany w przerwie.Ljubenović zastąpił Czajkowskyjego, a Chomoczenowskyj Petriaka
 46 min.
Wracamy do gry.
 45 min.
Przerwa. Zoria lepsza w pierwszej połowie, ale pod koniec gry Legioniści wypracowali sobie kilka doskonałych sytuacji.
 45 min.
LEGIA! Jak to nie wpadło! Brzyski dośrodkował z rzutu rożnego w pole karne - Jodłowiec zgrywa do Pazdana, ten z metra przed bramka nie daje rady uderzyć głową w światło bramki i wybija Szewczenko. Prosto pod nogi Nikolicia - Węgier od razu uderza, piłka mija golkipera, ale z linii bramkowej głową wybija jeden z gospodarzy! Jeszcze strzał Guilherme, ale niecelny.
 45 min.
NIKOLIĆ! ALEŻ BLISKO! Dośrodkowanie w pole karne Bereszyńskiego. Prijović w ścisku przejmuje piłkę, dogrywa do Nikolicia. Ten z 10 metrów uderza! Ale Szewczenko broni. Nikolić uderzył idealnie dla golkipera. Nie po ziemi, nie wysoko, idealnie na wysokości bramkarza. Może gdyby bardziej przy słupku...
 43 min.
Korner dla Legii. Brzyski dośrodkowuje w pole bramkowe, w olbrzymim ścisku wybijają gospodarze.
 41 min.
Guilherme przejmuje piłkę i rusza na bramkę. Gra do Nikolicia, ten znowu uderza technicznie, płasko. Szewczenko broni.
 39 min.
Wreszcie dobra okazja Legii! Guilherme do Prijovicia, a ten prostopadle do Nikolicia w pole karne. Bramkostrzelny napastnik Legii uderza z pierwszej piłki. Technicznie, ale nie trafia w bramkę.
 37 min.
Kolejna próba strzału z dystansu Kucharczyka. Kolejna bez komentarza.
 33 min.
Kucharczyk dośrodkowuje spod linii końcowej. Guilherme składa się do nożyc, ale nie trafia w piłkę. Ale było efektownie.
 29 min.
Tempo meczu delikatnie opadło - chyba na szczęście dla wicemistrzów Polski. Ale Zoria chyba w każdej chwili może dokręcić śrubę ponownie.
 25 min.
Rzeźniczak ofiarnie zatrzymuje kontrę gospodarzy i zostaje uderzony piłką w twarz.
 24 min.
Korner dla gospodarzy. Fatalne dośrodkowanie, ale szybko tracimy piłkę.
 21 min.
Dwadzieścia minut za nami. Legia z dużymi trudnościami.
 18 min.
Nikolić na razie bezradny. Legioniści momentami rozpaczliwie w obronie, więc gospodarze mogą sobie pozwolić na dokładne krycie jedynego wicemistrza Polski na połowie rywali.
 16 min.
Gra toczy się głównie na połowie Legii. Gospodarze są bardziej wybiegani i lepsi technicznie. Generalnie przeważają.
 13 min.
Kucharczyk uderza z dystansu... Powiedzmy, że Malinowskiemu wychodzi to lepiej.
 11 min.
Malinowski uderza z dystansu. Znowu celnie, ale tym razem na szczęście prosto w Kuciaka.
 9 min.
Czeczer! Grożny strzał zawodnika gospodarzy, ale Kuciak wybija. Dobitka niecelna.
 8 min.
Faul Guilherme tuż prze polem karnym. Żółta kartka i groźny stały fragment gry.
 4 min.
Nieprawdopodobne okazje dla obu drużyn! Po rzucie rożnym dla Legii Jodłowiec uderza głową, ale niemal z linii bramkowej rywali piłkę wybija... Pazdan. Po chwili rusza kontra rywali - Malinowski mierzy z 25 metrów, piłka leci w samo okienko! Na szczęście niesamowicie wyciągnął się Kuciak.
 3 min
Wyrównany początek meczu. Legioniści nie przestraszyli się rywali.
 1 min.
Gramy.
 19:00
Skład Zorii: Szewczenko - Opanasenko, Czeczer, Siwakow, Kameniuka - Hordijenko, Czajkowski - Karawajew, Petriak, Malinowski - Budkiwskyj

Goście: Kuciak - Bereszyński, Pazdan, Rzeźniczak, Brzyski - Guilherme, Furman, Jodłowiec, Kucharczyk - Prijović, Nikolić
 18:58
Za chwilę zaczynamy.
Zoria to dla większości kibiców w Polsce klub całkowicie anonimowy, ale postawmy sprawę jasno - przed Legią znacznie cięższe zadanie niż przez Lechem, który choć pogrążony w kryzysie, trafił na jeszcze bardziej rozsypany węgierski Videoton.

Zespół z Ługańska to czwarty zespół poprzedniego sezonu ukraińskiej ekstraklasy. Lepsze były tylko Szachtar, Metalist oraz finalista zeszłorocznej Ligi Europy Dnipro Dniepropietrowsk, który zresztą w lidze uległ dwukrotnie dzisiejszemu rywalowi Legii. Imponujący był także styl, w jakim Ukraińcy awansowali do czwartej rundy eliminacji Ligi Europy. Zoria pokonała w dwumeczu belgijski Sporting Charleroi aż 5:0.

Berg pełen obaw

Dlatego w Warszawie biją na alarm. Trener Henning Berg przyznał, że Legia, jeśli chce myśleć o awansie, będzie potrzebowała zagrać swój najlepszy futbol. Tak jak przed rokiem z Celtikiem Glasgow. - Celtic miał wielkie nazwiska, kibice znali piłkarzy i historię, ale nie prezentował poziomu sprzed lat. Zorii z kolei nikt nie zna, a jest groźna - przyznał Berg w "Przeglądzie Sportowym".

- Mają dobrych, młodych piłkarzy, którzy od dawna grają razem. Grają w niezłym tempie, szybko, są dobrze wyszkoleni technicznie i mocni fizycznie. Słabości? Mam nadzieję, że jakieś znajdziemy - dodał.

Problemy kadrowe

Legioniści nie jadą do Kijowa, gdzie odbędzie się mecz (Zoria nie rozgrywa swoich spotkań w Ługańsku, który jest w rejonie działań wojennych), w optymalnej sytuacji kadrowej. Duda zmaga się z kolejnym urazem stawu skokowego i nawet jeśli dziś wystąpi, to bez rytmu meczowego i prawdopodobnie nie przez 90 minut.

Kontuzjowany jest także Michał Żyro. Po transferze Jakuba Koseckiego nie jest wykluczone, że na boisku zobaczymy Ivana Trickovskiego, który w Legii odbył tylko jeden trening.

Pierwszy gwizdek o godzinie 19:00. Zapraszamy do udziału w naszej relacji LIVE.