Fantastyczny konkurs TCS w Oberstdorfie. Dwóch Polaków na podium!

Fantastyczny konkurs TCS w Oberstdorfie. Dwóch Polaków na podium!

Kamil Stoch
Kamil Stoch Źródło:Newspix.pl / Tomasz Markowski
W niemieckim Oberstdorfie został rozegrany pierwszy konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Triumfatorem został Polak - Kamil Stoch. Trzecie miejsce zajął Dawid Kubacki.

Polscy skoczkowie narciarscy mają powody do zadowolenia. W pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni, który został rozegrany w niemieckim Oberstdorfie nasi zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze. Triumfatorem konkursu został Kamil Stoch, który w drugiej serii znokautował rywali. Polak skokiem na odległość 137 metrów zapewnił sobie zwycięstwo w konkursie.

Swoje skoki w drugiej serii konkursu zepsuli prowadzący po pierwszej części konkursu Stefan Kraft, który lądował na 119 metrze, a także Richard Freitag, który finalnie zajął drugą pozycję. Stoch wygrał o 4,2 punktu z Niemcem. Na podium stanął także Dawid Kubacki, który zajął trzecie miejsce. Dla Polaka było to pierwsze w karierze podium w konkursie indywidualnym.

Dobrze zaprezentowali się również inni polscy skoczkowie. Aktualny mistrz Polski Stefan Hula (123 m i 120,5 m) zajął piąte miejsce, Maciej Kot (120 m i 126 m) był 15. a Piotr Żyła (127,5 m i 109,5 m) uplasował się na 25 pozycji.

W niedzielę od godzinie 14 odbędą się kwalifikacje do noworocznego konkursu w Garmisch-Partenkirchen.

Źródło: Sport.pl