Konkurs skoków w Wiśle. Kamil Stoch najlepszy z Polaków, ale tuż za podium

Konkurs skoków w Wiśle. Kamil Stoch najlepszy z Polaków, ale tuż za podium

Kamil Stoch tuż za podium pierwszego indywidualnego konkursu sezonu 2018/2019 Pucharu Świata. Polak zajął czwarte miejsce w Wiśle. Z pierwszej wygranej w karierze cieszył się Rosjanin Jewgienij Klimow.

Podczas rozgrywanych na skoczni w Wiśle-Malince zawodów, Jewgienij Klimow zwyciężył w pierwszym w tym sezonie indywidualnym konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rosjanin w pierwszej serii koczył 127,5 metra. W drugiej poszybował na odległość 131,5 metra.

Kamil Stoch, który po pierwszej serii tracił do Klimowa dwa punkty, w drugiej niestety popełnił błąd podczas lądowania. Pomimo skoku na odległość 127 metrów przegrał z Ryoyu Kobayashiim (127 metrów i trzecie miejsce) oraz Stephanem Leyhe (130,5 metra i drugie miejsce).

Na szóstym miejscu uplasował się Piotr Żyła, który skoczył na 124,5 m oraz 131 m. Ósmy był Dawid Kubacki ze skokami na 124 m oraz 128 m. W drugiej serii skakali także Jakub Wolny (23. miejsce) i Maciej Kot (29 miejsce). Stafan Hula zawody zakończył na 38. miejscu, nie awansował do finałowej serii.