Kowalczyk najlepszym sportowcem roku. Piąty raz z rzędu

Kowalczyk najlepszym sportowcem roku. Piąty raz z rzędu

Justyna Kowalczyk (fot. RAFAL OLEKSIEWICZ / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Justyna Kowalczyk po raz piąty z rzędu wygrała plebiscyt "Przeglądu Sportowego" na najlepszego sportowca roku.
Biegaczka jako pierwsza w historii zdominowała plebiscyt na pięć lat. - Zadziwiające! I unikalne. Zwłaszcza w tych czasach, kiedy ludzie chcą nowości i szybko się wszystkim nudzą. Kibice polubili mnie i robotę, którą wykonuję – skomentowała swój sukces Kowalczyk.

W 2013 roku Justyna Kowalczyk wygrała Tour de Ski po raz czwarty z rzędu, wywalczyła Kryształową Kulę dla najlepszej zawodniczki Pucharu Świata oraz zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w Val di Fiemme w biegu na 30 kilometrów.

10. Jarosław Hampel

Kategorie: Impreza Roku - MŚ w Starych Jabłonkach, Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny - Mateusz Michalski, Mecenas Polskiego Sportu - Lotto, Ambasador Polskiego Sportu - Czesław Lang oraz Impreza Masowa Roku - Maraton Warszawski.