Stoch powiększył przewagę nad Prevcem. Wygra Puchar Świata?

Kamil Stoch (fot. Foto Olimpik/x-news)
Kamil Stoch zajął w konkursie skoków narciarskich w Trondheim dziewiąte miejsce, jednak udało mu się powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej nad drugim Peterem Prevcem o 29 punktów, gdyż Słoweńcowi nie udało się awansować do serii finałowej.
Od początku konkursu wiadomo było, że największe znaczenie będzie miał wiatr, który „ściągał” zawodników.  Słoweniec w swojej próbie przez wiatr wylądował na 117. Metrze natomiast Stocz zdołał dolecieć do 127.

Wiedząc, iż Prevca zabraknie w drugiej serii, lider PŚ wiedział, że po raz kolejny powiększy przewagę nad najgroźniejszym z rywali. Niestety w finale Stoch poprawił się tylko o jedną lokatę (znów zmagał się z niekorzystną aurą) i za konkurs w Trondheim zgarnął tylko 29 punktów.

Dystans między nim a Słoweńcem urósł do 132 "oczek". Do końca sezonu pozostały już tylko trzy konkursy: w Oslo i dwa na mamuciej skoczni w Planicy, więc tylko ewentualna kontuzja może pozbawić Polaka tytułu.

Zawody wygrał Anders Bardal, który wśród czołowych zawodników trafił na relatywnie najlepsze warunki. Drugie miejsce zajął Andreas Kofler, trzeci był Noriaki Kasai. Z niezłej strony pokazał się Piotr Żyła, który odzyskuje formę przed zbliżającymi się mistrzostwami świata w lotach w czeskim Harrachovie. 27-latek był w piątek 12. Jan Ziobro uplasował się na 21. miejscu, a Maciej Kot na 25.