PŚ w Zakopanem: Piąte miejsce Polaków w konkursie drużynowym

PŚ w Zakopanem: Piąte miejsce Polaków w konkursie drużynowym

Kamil Stoch (fot. Dawid Markysz / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Polacy zajęli piąte miejsce w konkursie drużynowym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem. Zawody wygrali Niemcy, a kolejne miejsca zajęli Austriacy i Słoweńcy.
W sobotę wiatr w Tatrach osłabł, dzięki czemu możliwe było przeprowadzenie konkursu drużynowego. W polskiej ekipie skakali Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł i Dawid Kubacki.

Po pierwszej serii prowadzili Niemcy przed Norwegami, a biało-czerwoni znajdowali się na piątym miejscu w dużej mierze dzięki świetnej próbie Stocha - skok na odległość 130,5 metra dał mu drugą notę wśród wszystkich skoczków w pierwszej serii. Pozostali Polacy wypadli słabiej - Zniszczoł skoczył 123,5 metra, Żyła 116 metrów, a Kubacki zaledwie 111 metrów.

W drugiej serii Polacy utrzymali swoją pozycję - tym razem Stoch skoczył 130 metrów. Nasz mistrz olimpijski wraca do wysokiej formy - indywidualnie był w sobotę gorszy tylko od Severina Frenda.

Konkurs wygrali Niemcy przed Austriakami i Słoweńcami. Norwegowie ostatecznie wypadli z podium.