Anglia U-21   Niemcy U-21
2 2
Dodano:   /  Zmieniono: 1
Reprezentanci Anglii
W Tychach potrzebne były rzuty karne, aby wyłonić pierwszego finalistę Mistrzostw Europy U-21. Po 90 minutach w meczu Anglia - Niemcy było 2:2, ale w serii jedenastek Synowie Albionu zawiedli i muszą pożegnać się z turniejem.

3:4
REDMOND NIE TRAFIA! COŚ NIESAMOWITEGO...
Niemcy w finale Euro U-21!
 3:4
Amiri po rękach bramkarza, ale jest gol!
No to zaczynamy serię jedenastek!
 120 min.
KONIEC! Czas na rzuty karne.
 118 min.
Niemcy mają rzut wolny 20 metrów od bramki rywali. Amiri trafił jednak prosto w mur.
 115 min.
To była piłka meczowa! Toljan nie wykorzystał jednak dobrego podania w szesnastkę i minął się z piłką.
 114 min.
Zagranie górą w pole karne do Abrahama, ale ten nie doszedł do piłki.
 113 min.
Arnold z żółtą kartką za faul.
 110 min.
Sporo niedokładności, widać uż ogromne zmęczenie po obu stronach.
 108 min.
Kempf ukarany żółtą kartką. Faulowany był Iorfa.
 106 min.
Była czwarta zmiana w reprezentacji Anglii. Holgate zakończył swój występ. Zmienił go Iorfa.

Zaczynamy ostatnie kilkanaście minut tego meczu!
 105+1 min.
Koniec pierwszej części dogrywki! Anglicy oddali jeden strzał...
 102 min.
Haberer kończy swój występ. Wchodzi Kohr.
 100 min.
Niezmordowany jest dzisiaj Abraham. Anglicy na chwilę przejęli inicjatywę, ale Niemcy jeszcze mają siłę grać wysokim pressingiem.
 96 min.
Teraz brakuje przede wszystkim precyzji. Niemcy mają dobre okazje, ale co z tego, skoro nie potrafią celnie uderzyć.
 94 min.
Amiri! Strzał z zerowego kąta i znowu zabrakło bardzo niewiele. Anglicy kompletnie bez pomysłu na grę.
 92 min.
Niemcy przed stuprocentową szansą, ale zabrakło szczęścia! Dobry początek tej dogrywki w wykonaniu podopiecznych trenera Kuntza.

Gramy!
 90+5 min.
Będzie dogrywka!
 90+5 min.
Arnold z dystansu, ale daleko od bramki...
 90+2 min.
Niemcy w natarciu, ale Anglicy się bronią!
 90+1 min.
Sędzia doliczył aż 5 minut. Tu jeszcze będą emocje!
 90 min.
Trochę chaosu w tych ostatnich minutach, ale Niemcy cały czas mają przewagę. Anglicy stracili ochotę do gry w ataku.
 88 min.
Zmiana w ekipie Stefana Kuntza. Gnabri kończy swój występ, pojawia się Amiri.
 86 min.
Akcja Anglików, ale strzał Redmonda z linii szesnastki minimalnie niecelny. Mamy też trzecią zmianę. Hughes schodzi, pojawia się Swift.
 84 min.
Holgate ukarany żółtą kartką.
 83 min.
Miażdżąca przewaga Niemców w posiadaniu piłki. Teraz Gnabry uderzył z dystansu, ale niecelnie.
 79 min.
GOOL? Nic z tego! Platte pokonał bramkarza uderzeniem głową po dośrodkowaniu, ale był na spalonym.
 77 min.
Niemcy cały czas mają przewagę, jak odpowiedzą Anglicy? Zostało już mało czasu...
 74 min.
Kolejna zmiana. Gray opuszcza boisko, wchodzi Redmond.
 73 min.
PHILIPP! Miał przed sobą tylko bramkarza, ale uderzył niecelnie. Świetnym podaniem popisał się Gnabry w tej sytuacji.
 71 min.
GOOOOOL! 2:2! Nie szło Niemcom ze stałych fragmentów, aż w końcu trafili do siatki. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Platte, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku!
 68 min.
Toljan błyskawicznie znalazł się z piłką w szesnastce, ale świetnie wrócił Gray, który w porę przerwał akcję Niemców.
 66 min.
A teraz zmiana w angielskim zespole, ta również spowodowana urazem. Na placu gry zameldował się Murphy. Chalobah powoli opuszcza boisko.
 63 min.
Zapowiadana zmiana. Selke nie jest w stanie kontynuować gry. W jego miejsce pojawił się Platte.
 62 min.
Selke od kilku minut poza boiskiem pod opieką sztabu medycznego. Chyba będzie zmiana w niemieckiej ekipie.
 60 min.
Za nami godzina gry. Niemcy w ofensywie, ale czy jeszcze raz uda się im złamać obronę rywali?
 59 min.
Chilwell ukarany żółtą kartką. Faulował Philippa.
 57 min.
Anglicy przyczajeni na własnej połowie, Niemcy rozgrywają piłkę.
 54 min.
Niemcy nie składają broni, walczą dalej! Wielka determinacja po obu stronach, oglądamy naprawdę dobre widowisko.
 50 min.
GOOOOL! 2:1 dla Anglików! Z wielką determinacją mijał w polu karnym kolejnych rywali Hughes. W końcu zagrał do środka, a akcję pewnym strzałem wykończył Abraham!
 49 min.
Uderzenie Gray'a i rzut rożny, bo piłka opuściła boisko po rykoszecie. Dośrodkowanie z narożnika i musiał piąstkować piłkę Pollersbeck!
 46 min.
Już w ofensywie Niemcy! Najpierw Pickford wybijał piłkę po rzucie rożnym, a chwilę później musiał bronić strzał Meyera.

Zaczynamy drugą połowę!
 45+1 min.
Przerwa! To było świetne 45 minut, ale po zmianie stron emocje będą jeszcze większe. W końcu to walka o finał Euro U-21. Wracamy za kilkanaście minut.
 44 min.
Abraham ucierpiał w walce o piłkę. Była chwila przerwy, ale już gramy dalej.
 41 min.
GOOOOOL! 1:1! Zamieszanie pod bramką Pollersbecka, najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Gray, który z bliska wpakował piłkę do siatki!
 38 min.
Niemcy złapali wiatr w żagle, Anglicy się pogubili! Kolejne dośrodkowanie w kierunku Selke, ale ten nie miał szans dojść do piłki.
 35 min.
GOOOOOL! 1:0 dla Niemców! Toljan precyzyjnie zagrał w pole karne, gdzie już czekał na piłkę Selke. Reprezentant Niemiec popisał się dobrym uderzeniem głową i trafił do siatki!
 33 min.
PHILIPP! Zaskakujący strzał, ale za wysoko. Niemcom brakuje precyzji w kluczowych sytuacjach. Z kolei Anglicy od kilku minut wyraźnie pogubili się. Nic już nie zostało z ich wcześniejszej pewności w grze.
 33 min.
Rzut rożny dla Niemców po świetnym strzale Toljana! Ze stałego fragmentu nic już jednak nie wyszło.
 32 min.
Posiadanie piłki: Anglia 46% - Niemcy 54%
 29 min.
Meyer dostał piłkę przed pole karne i oddał niecelny strzał. Trochę lepiej radzą sobie Niemcy w ofensywie, coraz łatwiej dochodzą do sytuacji.
 27 min.
Zamieszanie w polu karnym Anglików, ale nikt nie zamknął akcji po dobrej wrzutce.
 25 min.
Toljan włączył się do akcji ofensywnej Niemców, ale jego strzał z dystansu był bardzo niecelny.
 24 min.
Spokojniejszy fragment gry, ale to Anglicy nadal dyktują warunki w tym meczu.
 21 min.
Strzał Selke, ale broni Pickford! Wcześniej sprytne, płaskie zagranie w szesnastkę. To mogło się podobać, ale wynik wciąż bez zmian...
 19 min.
Selke trafia do notesu sędziego.
 19 min.
To powinien być gol! Abraham uderzył głową po wrzutce z rzutu wolnego, ale Pollersbeck był dobrze ustawiony i odbił piłkę. Poważny błąd Niemców w defensywie!
 17 min.
Fantastyczne zagranie Arnolda! W polu karnym pokazał się Gnabry, ale nie zdążył do piłki.
 15 min.
Ward-Prowse szukał szczęścia z dystansu. Mocny, płaski strzał, ale obok słupka.
 13 min.
Przebudzenie Niemców! Selke odważnie walczył o piłkę w szesnastce, ale Chambers w ostatniej chwili wybił futbolówkę.
 11 min.
Hughes faulował Haberera i dostał żółtą kartkę.
 9 min.
Od Anglików bije pewność siebie, Niemcy są chyba trochę zaskoczeni początkiem tego meczu.
 8 min.
CO ZA OKAZJA! Prostopadłe podanie, Gray przyjął piłkę wychodził na czystą pozycję i oddał strzał. Piłkę zdołał odbić jednak Pollersbeck.
 6 min.
Pierwsze minuty zdecydowanie dla Anglików. Kolejny rzut rożny i znowu było blisko! Chalobah uderzał głową po dośrodkowaniu z narożnika, ale posłał piłkę trochę za wysoko.
 5 min.
Przed szansą Anglicy, najpierw strzał po rykoszecie, a chwilę później rzut rożny. Ostatecznie grę wznowi Pollersbeck.
 3 min.
Akcja Niemców, Selke upada w polu karnym popychany przez rywala. Wydawało się, że Chambers faulował w tej sytuacji, ale sędzia nie przerwał gry.

Zaczynamy!
 17:52
Oba zespoły już po rozgrzewce, to ostatnie minuty przed pierwszym gwizdkiem! Jaki wynik obstawiacie?
 17:00
Składy:

Anglia: Pickford - Holgate, Chambers, Mawson, Chilwell - Ward-Prowse, Hughes, Chalobah, Gray - Abraham, Baker

Niemcy: Pollersbeck - Toljan, Stark, Kempf, Gerhardt - Philipp, Meyer, Haberer, Arnold, Gnabry - Selke

Anglicy awansowali do półfinału z pierwszego miejsca w grupie A. W ostatnim meczu wygrali z reprezentacją Polski 3:0. Dla Biało-Czerwonych było to pożegnanie z Euro U-21. Zespół Marcina Dorny zajął ostatnie miejsce z jednym punktem na koncie.

Podopieczni Adriana Boothroyda rywalizację na Mistrzostwach Europy U-21 rozpoczęli od bezbramkowego remisu z obrońcami tytułu - Szwedami. Po tym meczu obie drużyny mogły czuć niedosyt, bowiem miały po kilka dobrych sytuacji, by objąć prowadzenie. Zupełnie inaczej wyglądał mecz Anglików ze Słowacją. Nasi sąsiedzi z południa postawili rywalom poprzeczkę bardzo wysoko i prowadzili od 23. minuty. Dopiero po zmianie stron gracze Boothroyda wzięli się za odrabianie strat i ostatecznie wygrali 2:1.

O wiele bardziej nerwowo przebiegała rywalizacja w grupie C, którą jeszcze przed Euro U-21 nazwano „grupą śmierci”. Niemcy wygrali pewnie dwa pierwsze mecze, ale potknęli się w starciu z Włochami. Porażka 0:1 sprawiła, że zespół Stefana Kuntza zajął ostatecznie drugie miejsce, ale okazał się najlepszy spośród tych, które w swojej grupie zajęły tę samą lokatę.

Turniej rozgrywany w Polsce już okazał się przełomowy dla Anglików, którzy w trzech ostatnich mistrzostwach Europy U-21 nie wychodzili nawet z grupy. Jedną z gwiazd ekipy trenera Boothroyda jest Nathan Redmond, który szczególnie dobrze spisał się w starciu ze Słowacją. Z kolei przeciwko Biało-Czerwonym niezły występ zaliczył John Swift. Półfinałowy mecz dla Niemców będzie okazją do poprawienia wyniku sprzed dwóch lat, kiedy na mistrzostwach Europy U-21 rozgrywanych w Czechach przegrali w tej samej fazie turnieju z Portugalią aż 5:0.

Dwa półfinałowe mecze Euro U-21 odbędą się we wtorek, 27 czerwca. Turniejowa drabinka nie determinowała, która z par rozegra swoją konfrontację w Tychach, a która w Krakowie. Departament ds. Rozgrywek UEFA, po ustaleniach z międzynarodowymi nadawcami telewizyjnymi podjął decyzję, że mecz Anglia - Niemcy odbędzie się w Tychach, a Hiszpania - Włochy w Krakowie.

Początek starcia Anglików z Niemcami o godz. 18:00. Relacja NA ŻYWO we Wprost.pl. Z kolei o godz. 21:00 zaczniemy relację z drugiego półfinałowego meczu, w którym Hiszpania zagra z Włochami.