Stalowe nerwy do samego końca! Polka z brązowym medalem w Londynie

Stalowe nerwy do samego końca! Polka z brązowym medalem w Londynie

Kamila Lićwinko
Kamila LićwinkoŹródło:Newspix.pl / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT
Kamila Lićwinko w sobotę zdobyła brązowy medal w skoku wzwyż na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie.

Kamila Lićwinko miała nieudane dwie pierwsze próby, ale przy trzeciej już perfekcyjnie wytrzymała presję. Polka jeszcze delikatnie dotknęła poprzeczkę, jednak ta nie spadła. Tym samym Lićwinko zapewniła sobie miejsce podium. Przez moment polska zawodniczka była nawet pierwsza po próbie zaliczonej na wysokości 1.99, ale bezkonkurencyjna tego dnia okazała się Marija Lasickene (2.03). Srebro wywalczyła Julia Lewczenko (2.01), która po raz pierwszy w karierze skoczyła powyżej 2 metrów.

Gratulacje Kamili Lićwinko za pośrednictwem Twittera złożyło Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Wirtualna Polska zauważa, że Lićwinko została pierwszą w historii Polką, która stanęła na podium w mistrzostw świata w skoku wzwyż na stadionie.

Źródło: WPROST.pl / sport.tvp.pl