Pjongczang 2018. Mateusz Luty chorążym podczas ceremonii zamknięcia igrzysk

Mateusz Luty
Mateusz Luty Źródło:Newspix.pl / FOT MAREK BICZYK
Jak poinformował attache prasowy polskiej misji olimpijskiej chorążym polskiej reprezentacji będzie bobsleista Mateusz Luty. Poniesie on polską flagę podczas ceremonii zakończenia igrzysk 25 lutego.

Mateusz Luty jest czterokrotnym uczestnikiem mistrzostw świata, dwukrotnym mistrzostw Europy oraz pięciokrotnym mistrzostw świata juniorów. Sportowiec jest złotym medalistą z Soczi w wyścigu na 1500 metrów. W Pjongczangu w rywalizacji dwójek Luty wraz z Krzysztofem Tylkowskim zajęli 24. miejsce. Obecnie na igrzyskach olimpijskich trwają zmagania czwórek. Obecnie po dwóch ślizgach nasza reprezentacja została sklasyfikowana na 13. pozycji.

Na igrzyskach zimowych w Pjongczangu zdobyliśmy dwa medale. Wywalczyli je dla Polski skoczkowie narciarscy w zawodach na skoczni dużej Kamil Stoch uzyskał złoty medal w rywalizacji indywidualnej. Dawid Kubacki, Stefan Hula, Maciej Kot oraz Stoch w rywalizacji drużynowej zajęli trzecie miejsce uzyskując brąz. Najwięcej medali zdobyła reprezentacja Norwegii: 13 złotych, 12 srebrnych oraz 10 brązowych.

Ceremonia zamknięcia igrzysk olimpijskich w Pjongczangu odbędzie się 25 lutego. Uroczyście zakończy ona trwające dwa tygodnie zmagania sportowców na zawodach zimowych. Ceremonia zamknięcia Olimpiady 2018 online i w TV będzie pokazana na żywo od godziny 12:00. Transmisje w telewizji będzie można obejrzeć w TVP 1, Eurosport 1 oraz TVP Sport.