Hiszpania    Maroko
Hiszpania   Maroko
2 2
Diego Costa
Mecz Hiszpania - Maroko to kolejne starcie w ramach rywalizacji w grupie B na Mistrzostwach Świata w Rosji. Zespół Fernando Hierro powalczy o przypieczętowanie awansu do 1/8 finału mundialu. Początek spotkania o godz. 20. Relacja NA ŻYWO będzie dostępna na Wprost.pl.

90+7 min.
KONIEC! Hiszpania kończy fazę grupową na pierwszym miejscu!
 90+6 min.
Jeszcze gramy, przy piłce Hiszpanie.
 90+5 min.
Walczy Maroko, ale zostało kilkadziesiąt sekund...
 90+4 min.
Wielkie zamieszanie na boisku! Dyskusje, kolejne przepychanki. Jeszcze żółta kartka dla Hakimiego.
 90+2 min.
GOOOOOL! Po weryfikacji VAR sędzia uznał bramkę Aspasa. Jest 2:2!
 90+1 min.
GOL DLA HISZPANII? Piłka wylądowała w siatce, ale sędzia korzysta z VAR!
 90 min.
Bardzo łatwo tracą piłkę Hiszpanie! Jeszcze mają rzut rożny.
 88 min.
A La Roja jeszcze walczy! Zostało kilka minut. Hiszpańscy kibice nie wierzą w to, co dzieje się w Kaliningradzie.
 85 min.
Zmiana też w reprezentacji Maroka. Ziyech schodzi, w jego miejsce pojawia się Bouhaddouz.
 85 min.
Zmiana w hiszpańskiej ekipie. Za Silvę wchodzi Rodrigo.
 82 min.
Maroko jest niesamowite, za taką walkę należą się brawa!
 81 min.
GOOOOL! SENSACJA! Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał En-Nesyri, który głową wpakował piłkę do siatki!
 81 min.
Mamy kontrowersje! Marokańczycy sygnalizują, że Pique zagrał piłkę ręką w polu karnym!
 78 min.
Marokańczycy czekają na błędy Hiszpanów, ale póki co La Roja nie schodzi z połowy rywali.
 76 min.
Hiszpania atakuje całym zespołem, czy Maroko to wytrzyma?
 75 min.
Dwie zmiany w hiszpańskiej ekipie.
Costa -> Aspas
Thiago -> Asensio
 73 min.
Zagranie Ramosa lepiej przemilczeć. Miało być rozciągnięcie gry górnym podanie, ale coś nie wyszło...
 72 min.
Boutaib opuszcza boisko. Wchodzi En-Nesyri.
 71 min.
 70 min.
W strzałach jest 12:4 dla Hiszpanów.
 67 min.
Brakuje graczom La Roja dokładności i chłodnej głowy w kluczowych momentach. Przez proste straty marnują naprawdę dobre sytuacje.
 65 min.
Hiszpanie walczą o kolejną bramkę w tym meczu. Maroko nie ma jednak zamiaru odpuścić rywalom.
 63 min.
PIQUE! Kolejne uderzenie głową, ale tym razem niecelne.To była akcja po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.
 62 min.
CO TAM SIĘ DZIAŁO? Głową uderzał Isco, a Marokańczycy wybili piłkę z linii bramkowej! Dzieje się!
 60 min.
Rzut wolny dla Hiszpanów z bocznego sektora. Wszystko zakończyło się wybiciem piłki przez Marokańczyków.
 59 min.
Silva! Nie wyszło mu to uderzenie, piłka poleciała nad poprzeczką.
 58 min.
Świetny moment w wykonaniu Maroka! Hiszpanie w dużych opałach, ale na razie odpierają ataki rywali.
 56 min.
POPRZECZKA! Kapitalnym strzałem popisał się Amrabat! Szczęście po stronie Hiszpanów.
 55 min.
Rzut rożny dla La Roja. Dośrodkowanie i spokojnie łapie piłkę bramkarz.
 53 min.
Iniesta do Isco, a ten podał do nikogo. Koniec dobrze zapowiadającej się akcji Hiszpanów.
 51 min.
DE GEA RATUJE HISZPANÓW! Głębokie dośrodkowanie w pole karne, piłkę głową strącił Boussoufa i golkiper La Roja musiał wybijać futbolówkę!
 50 min.
Hiszpanie szukają sposobu na rozmontowanie marokańskiej obrony. Teraz na spalonym złapany Isco.
 48 min.
Najpierw ruszyli odważnie Marokańczycy, ale już Hiszpanie opanowali sytuację.

Zaczynamy drugą połowę!
 45+2 min.
Przerwa! Hiszpanie po słabym początku przejęli inicjatywę, jednak Maroko nie składa broni.
 45+2 min.
Powinno być 2:1 dla Hiszpanii! Iniesta zagrał piłkę do środka, wystarczyło dotknąć futbolówkę czubkiem buta i byłby gol! Nikt jednak nie zamknął tej akcji...
 45+1 min.
Dwie minuty doliczone!
 45 min.
Portugalia prowadzi z Iranem 1:0. Bramkę zdobył Quaresma.
 44 min.
W końcu akcja Maroka. Ziyech huknął z dystansu, jednak zabrakło precyzji.
 42 min.
Ostatnie minuty pierwszej połowy należą do Hiszpanów. Ich rywale nie potrafią już nawet ruszyć z kontrą. Maroko musi się przebudzić!
 40 min.
Rzut wolny dla La Roja, dośrodkowanie Isco, akcję zamykał Alba, jednak wybili piłkę Marokańczycy.
 37 min.
Trwa oblężenie bramki Maroka, ale na razie Hiszpanie muszą poprawić skuteczność.
 35 min.
Silva dośrodkowywał z rzutu rożnego, ale bramkarz złapał piłkę.
 33 min.

32 min.
Zamieszanie i kolejne dyskusje między zawodnikami. Żółtymi kartkami ukarani Da Costa i Boussoufa.
 29 min.
Amrabat ukarany żółtą kartką.
 29 min.
Tymczasem w meczu Iran - Portugalia do tej pory bez bramek.
 27 min.
Hiszpanie rozgościli się na połowie Maroka. Oglądamy kolejne dośrodkowania, jeśli nic się nie zmieni, zaraz coś wpadnie!
 25 min.
Ale teraz mamy tempo! Po akcji Hiszpanów Marokańczycy mieli kolejną sytuację sam na sam! Tym razem świetnie spisał się De Gea. A uderzał po raz kolejny Boutaib.
 24 min.
Rzut rożny dla Hiszpanów, piłkę głową uderzał Pique, ale byt lekko! To nie mogło zaskoczyć bramkarza.
 21 min.
Hiszpanie są w gazie, Marokańczycy wycofani na własną połowę. A żółtą kartkę właśnie zarobił Al Ahmadi.
 19 min.
GOOOOOOL! Błyskawiczna odpowiedź Hiszpanów! Iniesta wyłożył piłkę na szósty metr, a Isco dopełnił formalności. Potężny strzał i futbolówka w siatce!
 18 min.
Strzał Iniesty, ale bardzo niecelny.
 16 min.
Maroko uskrzydlone bramką ruszyło do przodu, ale wykorzystują to Hiszpanie, którzy mają teraz więcej miejsca.
 14 min.
GOOOOOL! Boutaib wykorzystał błąd Ramosa który kompletnie pogubił się w defensywie. Marokańczyk ruszył w kierunku bramki, znalazł się w sytuacji sam na sam i płaskim strzałem otworzył wynik meczu!
 13 min.
Posiadanie piłki:
Hiszpania: 73 %
Maroko: 27 %
 12 min.
Po nieudanej wrzutce Hiszpanów Marokańczycy wyszli z kontrą! Ich rajd zakończył się na połowie boiska. Gracze La Roja już budują kolejna akcję.
 11 min.
 10 min.
Alba pokazał się w akcji ofensywnej, ale przy linii końcowej stracił piłkę.
 9 min.
Oddali piłkę Hiszpanie i gramy dalej. Boutaib raczej będzie mógł kontynuować swój występ.
 9 min.
Boutaib faulowany przez Pique, Marokańczyk nie podnosi się z murawy. To było brutalne wejście, mamy przerwę w grze.
 7 min.
Przepychanki między zawodnikami! Amrabat ostro zaatakował dwóch Hiszpanów, ale sytuację szybko wyjaśniono. Gramy dalej.
 6 min.
Marokańczycy w defensywie, Hiszpanie mieli rzut rożny, ale bez zagrożenia pod bramką.
 5 min.
Szansa Hiszpanów! Wszystko skończyło się na niedokładnym dograniu w pole karne. Piłkę złapał El Kajoui.
 3 min.
Hiszpanie budują posiadanie piłki. Spokojnie wymieniają podania.
 2 min.
Pierwsza akcja Marokańczyków! Dośrodkowanie z lewej strony, ale zbyt głębokie. Zacznie De Gea.

GRAMY!
 19:57
Już po oficjalnym przywitaniu kapitanów obu zespołów. Jeszcze chwila i usłyszymy pierwszy gwizdek w Kaliningradzie!
 19:50
Obie drużyny już gotowe do wyjścia na boisko. Widać spokój na twarzach Hiszpanów. Za moment hymny!
 19:45
Jeszcze 15 minut i zaczynamy! Przypominamy też, że o godz. 20 gra też Iran z Portugalią. Będziemy pilnować wyniku tego spotkania.
 19:41
Tak wygląda aktualnie sytuacja w grupie B.
 18:45
Znamy składy na dzisiejszy mecz!

Cel Hiszpanii jest jasny - zdobyć w Kaliningradzie trzy punkty i nie przejmować się tym, co wydarzy się w spotkaniu Portugalii z Iranem. Zespół „La Roja” z remisem i wygraną na koncie w ostatnim starciu w grupie B ma otwartą drogę do zapewnienia sobie awansu do 1/8 finału .

Maroko na mundialu w Rosji może mówić o sporym pechu. To zespół, który dobrze wszedł w dwa mecze z silnymi rywalami, ale ostatecznie dwa razy przegrał jedną bramką. W spotkaniu z Portugalią gracze Herve'a Renarda oddali więcej strzałów na bramkę, ale po szybkim ciosie Cristiano Ronaldo nie potrafili się skutecznie podnieść. Wcześniej Marokańczycy przegrali z Iranem po golu samobójczym, chociaż przez cały mecz prezentowali się naprawdę dobrze. Maroko ma swoje problemy, choćby z napastnikami. Khalid Boutabi czy Ayoub El Kaabi zagrali poniżej oczekiwań.

Przewidywane składy:

Hiszpania: David de Gea - Jordi Alba, Sergio Ramos, Gerard Pique, Dani Carvajal - Koke, Thiago Alcantara, Isco, David Silva - Diego Costa, Iago Aspas.

Maroko: Monir El Kajoui - Achraf Hakimi, Ghanem Saiss, Mehdi Benatia, Hamza Mendyl - Karim El Ahmadi, Hakim Ziyach, Mbark Boussoufa, Younes Belhanda, Noureddine Amrabat - Khalid Boutaib.