Polski złoty wieczór w Berlinie! Fenomenalny bieg sztafety kobiet

Polski złoty wieczór w Berlinie! Fenomenalny bieg sztafety kobiet

Justyna Święty-Ersetic
Justyna Święty-ErseticŹródło:Newspix.pl / RADOSLAW JOZWIAK / CYFRASPORT
Sztafeta kobiet w składzie Małgorzata Hołub-Kowalik, Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz i Justyna Święty-Ersetic z wynikiem 3:26.59 zdobyła złoty medal w biegu 4x400m na lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Berlinie. Wcześniej po złoto sięgnęli Justyna Święty-Ersetic i Adam Kszczot.

Polskie zawodniczki nie miały łatwego zadania. Dwie z nich: rozstawiona na drugiej zmianie Iga Baumgart-Witan oraz zamykająca bieg Justyna Święty-Ersetic w finale sztafety musiały biec 1,5 godziny po finale indywidualnym.

W Biało-Czerwonej sztafecie rozpoczęła Małgorzata Hołub-Kowalik, która przekazała pałeczkę, kończąc na pierwszym miejscu. Przewaga Polek zaczęła topnieć na zmianie Igi Baumgart-Witan, ale zawodniczka powróciła na prowadzenie dzięki fenomenalnej kontrze na finiszu. Gdy przekazywała pałeczkę Patrycji Wyciszkiewicz, Polki były pierwsze. Dzieła dopełniła Święta-Ersetic, która popisała się znakomitym finiszem.

Polki zajęły pierwsze miejsce z czasem 3:26,59 m. Drugie był Francuzki z wynikiem 3:27,17 m, a trzecie Brytyjki 3:27,40 m.

Złoty wieczór Polaków

Adam Kszczot wygrał bieg mężczyzn na 800 metrów podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. Polak przekroczył metę z czasem 1:44.59.

Na czwartym miejscu wyścig ukończył Michał Rozmys z czasem 1.45:32, natomiast Mateusz Borkowski ukończył bieg na 5. pozycji, z czasem 1:45.42. Mistrz Europy z 2014, 2016 i teraz 2018 roku skończył z czasem 1:44,59 m. Jest to jego najlepszy wynik w sezonie. Po srebro sięgnął Szwed Andreas Kramer(1:45,03 m), a brąz zdobył Bosse (1:45,30 m).

Zaczęła Justyna Święty-Ersetic

Niewiele wcześniej po złoto na dystansie 400 metrów sięgnęła Justyna Święty-Ersetic. Polka z czasem 50:41 podbiła rekord życiowy i wywalczyła pierwszy złoty medal w sobotnim finale biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Berlinie. Druga z Polek Iga Baumgart-Witan dobiegła do mety na piątym miejscu.

Berlin 2018. Polki zdobyły złoty medal w sztafecie 4x400 m
Źródło: X-news