Czerkawski wiedzie Hamilton Bulldogs

Mariusz Czerkawski, grając dla amerykańskiego Hamilton Bulldogs, ma na koncie już siedem punktów (od 28 grudnia), a jego klub jest najlepszy w lidze AHL.
Hokeiści Hamilton Bulldogs pokonali Albany River Rats 3:2 w meczu ligi AHL. Decydującą o zwycięstwie drużyny z Hamilton bramkę uzyskał 48 sekund przed końcem gry Słowak Marcel Hossa, któremu asystował Mariusz Czerkawski.

Czerkawski, który 28 grudnia został wypożyczony przez Montreal Canadiens do Hamilton Bulldogs, rozegrał w piątek w AHL czwarty mecz. Zapisał punkt za asystę. W sumie ma siedem punktów - za  bramkę i sześć asyst. A jego team kontynuuje zwycięską passę -  jest najlepszy w lidze AHL.

Nie wiedzie się natomiast drużynom, w których występują inni polscy hokeiści. Zespół Hartford Wolf Pack przegrał z Lowell Lock Monsters 1:4. Krzysztof Oliwa oddał jeden strzał na bramkę rywali i przesiedział dwie minuty na ławce kar. W sumie Oliwa w 13 meczach w zespole Wolf Pack zebrał 13 minut kar.

Adam Borzęcki z Syracuse Crunch dwukrotnie strzelał na bramkę drużyny Norfolk Admirals, także bez powodzenia. Jego drużyna przegrała mecz 0:3.