Hannwald najlepszy, Małysz spadł

Niemiec Sven Hannawald wygrał sobotni konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich w Willingen i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ.
Hannawald oddał w obydwu sobotnich seriach najdłuższe skoki - w  pierwszej 142,0 m, a w drugiej - 147,0 m, za co otrzymał notę 328,2 pkt.

Niemiecki skoczek otrzymał od dziewięciu (na dziesięciu) sędziów maksymalne noty, wynoszące 20 pkt.

Drugie miejsce zajął Austriak Andreas Widhoelzl (nota 308,3 pkt, skoki 140,5 i 138,0), a trzecie - jego rodak, Florian Liegl (307,0/138,0 i 142,0).

Dotychczasowy lider klasyfikacji generalnej PŚ, Fin Jane Ahonen, uplasował się na dziewiątej pozycji (277,2), skacząc dwukrotnie po 132 m.

Polacy w Willingen nie startowali. Rezygnacja ze startu w Willingen kosztowała Adama Małysza spadek o dwa miejsca w klasyfikacji generalnej PŚ, z drugiego na czwarte.

Małysz odpoczywa teraz w rodzinnym gronie, przed występem na Mistrzostwach Świata w Val di Fiemme - poinformował Stanisław Ptak, lekarz reprezentacji.

W przyszłą sobotę Małysz wyjeżdża do Ramsau i stamtąd prosto na Mistrzostwa Świata w Val di Fiemme. "Pobyt w Ramsau ma charakter treningowo-relaksacyjny. Tam jest spokój i cisza. Oni to lubią", oznajmił Ptak