Polacy na 5. miejscu w klasyfikacji medalowej. Kolejne krążki!

Polacy na 5. miejscu w klasyfikacji medalowej. Kolejne krążki!

W finałowym biegu na 800 metrów lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Zurychu zwyciężył Adam Kszczot. Drugie miejsce, po fenomenalnym finiszu, zajął 20-letni Artur Kuciapski. Dzięki nim bilans Polski prezentuje się nad wyraz owocnie: 2 złote, 2 srebrne i 3 brązowe medale po 4 dniach rywalizacji.
- Ciągle nie mogę uwierzyć, że zdobyłem srebrny medal. 150 metrów przed metą coś puściło, popchnęło mnie do przodu. Gdy zobaczyłem, że doganiam rywali, to dodało mi jeszcze skrzydeł - powiedział Kuciapski.

Przed mistrzostwami 10 medali miało być maksymalnym wynikiem polskich sportowców. Póki co, świetnie sobie radzą z wysoko postawioną poprzeczką.

Po brązowych medalach Tomasza Majewskiego (w pchnięciu kulą) i Roberta Urbanka (w rzucie dyskiem), srebrnym Krystiana Zalewskiego (w biegu na 3000 m z przeszkodami), w sobotę Polacy dołożyli kolejne cztery.

Po złoto sięgnęli Anita Włodarczyk (w rzucie młotem) i Adam Kszczot (w biegu na 800 m), srebro Artur Kuciapski (na 800 m), a brąz (w rzucie młotem) Joanna Fiodorow. Dzięki temu, w ogólnej klasyfikacji medalowej zajmujemy 5. miejsce. Brytyjczycy z pierwszego miejsca mają sześć złotych, cztery srebrne i trzy brązowe krążki.
Klasyfikacja medalowa 22. lekkoatletycznych ME w Zurychu po 27 z 47 finałów (miejsce, kraj, złote, srebrne, brązowe, razem):