Sztafeta 4x400 m mężczyzn. Polska z brązowym medalem!

Sztafeta 4x400 m mężczyzn. Polska z brązowym medalem!

Na pierwszym planie: Jakub Krzewina (fot. Adam Jastrzebowski / newspix.pl / Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
12. medal dla Polaków w lekkoatletycznych mistrzostwach Europy! Tym razem brązowy krążek wywalczyła męska sztafeta 4x400 m.
Polska sztafeta 4x400 m mężczyzn w składzie Rafał Omelko, Kacper Kozłowski, Łukasz Krawczuk i Jakub Krzewina wywalczyła brązowy medal w 22. lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Zurychu. Przed biało-czerwonymi na metę dotarli Brytyjczycy i Rosjanie.

Polacy uzyskali wynik 2.59,85, a po raz ostatni Polacy stawali na podium po starcie w tej konkurencji w 2006 roku. Brytyjczycy pokonali dystans w czasie 2.58,79, a Rosjanie - 2.59,38.

Cała czwórka Polaków pobiegła fantastycznie, ale to ten ostatni - Jakub Krzewina fantastycznym finiszem dał nam brązowy medal.