Mistrzostwa Świata: Kawęcki zdobywa złoty medal!

Radosław Kawęcki w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym w pływackich mistrzostwach świata na krótkim basenie w Dausze z czasem 1.47,38 min zdobył pierwsze miejsce, tym samym ustanawiając nowy rekord Polski. Amerykanin, który zajął drugą lokatę, stracił do Polaka 0,82 s.
Na najniższym stopniu podium stanął Australijczyk Mitchell Larkin, który stracił do Polaka 0,97 s.

Kawęcki ma podwójny powód do radości - w czwartek na tej samej imprezie zdobył srebrny medal na dystansie o połowę krótszym.

Kawęcki na 200 m bronił tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Stambule, gdy pokonał Lochte'ego o włos - 0,02 s. Tym razem zaczął spokojniej - po 50 m był czwarty. W połowie dystansu zajmował drugie miejsce, a prowadzenie objął przed 150 m.