Fannemel liderem PŚ. Z Polaków najlepszy Żyła

Fannemel liderem PŚ. Z Polaków najlepszy Żyła

Najlepsza trójka dzisiejszego konkursu (fot. NORDPOLE / Newspix.pl )Źródło:Newspix.pl
Anders Fannemel wygrał konkurs skoków w Niżnym Tagile -  skoczył 132 i 133 metry. Norweg został nowym liderem Pucharu Świata. Najlepiej z Polaków spisał się Piotr Żyła, który zajął 10. miejsce (125,5 i 126 m).
Na drugiej pozycji uplasował się Austriak Gregor Schlierenzauer, zaś na trzeciej - Niemiec Severin Feund. Zwycięstwo Fannemela jest jego pierwszym w karierze pucharowej.

Do sobotniego finału dostało się trzech polskich skoczków. 23. miejsce zajął Dawid Kubacki, zaś Maciej Kot - 26.

W Rosji nie startował dwukrotny mistrz olimpijski i triumfator poprzedniej edycji PŚ Kamil Stoch, który nadal przechodzi rehabilitację po operacji stawu skokowego.

Tuż po I. serii z konkursem pożegnał się Jan Ziobro, osiągając 31. pozycję ze skokiem na odległość 119,5 m, zaś na 35. miejscu został sklasyfikowany Klemens Murańka ze 118 m.

W zawodach nie startuje lider Pucharu Świata Czech Roman Koudelka.