Dziennikarze wybrali najlepszych sportowców i drużynę roku 2014

Dziennikarze wybrali najlepszych sportowców i drużynę roku 2014

Serena Williams (fot. JLJ/ZOJ / Newspix.pl )Źródło:Newspix.pl
Stowarzyszenie AIPS, zrzeszające dziennikarzy sportowych z całego świata, wybrało sportowców i drużynę 2014 roku. Najlepszymi sportowcami uznano Manuela Neuera i Serenę Williams, a drużyną roku została reprezentacja Niemiec w piłce nożnej.
Neuer zdobył 601 głosów wśród dziennikarzy (14,84 proc. spośród wszystkich) i jak tłumaczono, Niemiec zrewolucjonizował grę na swojej pozycji (Neuer jest bramkarzem - red.). Drugi na podium został Roger Federer, który uzyskał 13,26 proc. głosów. Drugie miejsce Federera jest o tyle zaskakujące, że szwajcarski tenisita nie wygrał w tym roku żadnego turnieju wielkoszlemowego.

Serena Williams wygrała wśród kobiet, zdobywając 21,43 proc. głosów. Tenisistkę wskazało 843 dziennikarzy. Williams w tym roku wywalczyła swój 18 wielkoszlemowy tytuł i po raz 7 w karierze zwyciężyła w kobiecym Mastersie. Drugie miejsce przypadło Darii Domraczewej, która w 2014 r. zdobyła trzy złote medale na olimpiadzie w Soczi.

Drużyną roku ogłoszono reprezentację Niemiec (zdobyła 39,36 proc. głosów), która zwyciężyła na Mistrzostwach Świata w Brazylii. Druga lokata przypadła Realowi Madryt (12,55 proc.), a na ostatnim stopniu podium uplasowali się szwajcarscy tenisiści, którzy wygrali Puchar Davisa (7,81 proc.).