Rafał Sonik pierwszym Polakiem, który wygrał Rajd Dakar!

Rafał Sonik (Fot. Irek Dorozanski/ Newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Rafał Sonik, kierowca quada, został pierwszym Polakiem w historii Rajdu Dakar, który wygrał ten wyścig. Sonik na mecie miał blisko 3 godziny przewagi nad drugim zawodnikiem.
Trasa podzielona została na trzynaście etapów. Przed ostatnim odcinkiem z Rosario do Buenos Aires kierowcy mieli za sobą już prawie 9 tys. kilometrów.

Już w piątek przewidywano, że Sonik najprawdopodobniej wygra wyścig, mając blisko 3 godziny przewagi nad drugim w klasyfikacji zawodnikiem - Jeremiasem Feriolim.

Ostatni specjalny odcinek Rajdu Dakar liczący 174 km został skrócony z powodu ulewnych deszczów, które utrudniały jazdę i zagrażały bezpieczeństwu zawodników. Rafał Sonik dotarł do wcześniejszej mety na 101. kilometrze z piątym czasem i tym samym przypieczętował pierwsze w 37-letniej historii zwycięstwo Polaka w najtrudniejszym rajdzie świata.