Final Four LM: Skra bez medalu. Przegrała z Berlin Recycling Volleys 3:2

Final Four LM: Skra bez medalu. Przegrała z Berlin Recycling Volleys 3:2

Final Four LM: Skra bez medalu. Przegrała z Berlin Recycling Volleys 3:2 (MICHAL NOWAK / NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
W meczu o brązowy medal Ligi Mistrzów siatkarzy PGE Skra Bełchatów przegrała 2:3 z Berlin Recycling Volleys.
PGE Skra Bełchatów walczyła o trzeci w historii brązowy medal LM. Dla Berlin Recycling Volleys był to z kolei pierwszy występ na Final Four LM.

Pierwszy set był wyrównany do stanu 4:4. Następnie Berlińczycy przejęli inicjatywę, zdobyli trzy punkty i do końca nie oddali już prowadzenia. Bez problemów wygrali 25:21.

W drugim secie PGE Skra zmieniła skład. Na boisku pojawił się Wojciech Włodarczyk, który zastąpił Nicolasa Marechala. Mistrzowie Polski poprawili także swoją zagrywkę i byli skuteczniejsi w ataku. Dzięki temu drugi set zakończył się zwycięstwem PGE Skry 25:19.

Trzeci set był niestety pechowy dla Skry. Partię zakończył skuteczny atak Feliksa Fischera z lewego skrzydła. Berlin RV wygrał 25:20.

W czwartym secie mistrzowie Polski niemal cały czas mieli przewagę. Stracili ją jednak w końcówce. PGE Skra prowadziła 20:16, kiedy gospodarze odrobili straty i doprowadzili do remisu 20:20. Następnie goście uzyskali prowadzenie (24:22). Bełchatowianie jednak nie poddali się i wygrali seta 28:26.

Tie break również kończyła gra na przewagi. W zaciętej końcówce, po skutecznej zagrywce De Marchi Berlińczycy wygrali seta 23:21 i cały mecz 3:2.