Nieprawdopodobny wyczyn Federera! Wygrał Australian Open i wywalczył 18. tytuł wielkoszlemowy

Nieprawdopodobny wyczyn Federera! Wygrał Australian Open i wywalczył 18. tytuł wielkoszlemowy

Roger Federer
Roger FedererŹródło:Newspix.pl / Sydney Low
Roger Federer w finale Australian Open pokonał w pięciu setach Rafaela Nadala (6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3) i zapewnił sobie 18. wielkoszlemowy tytuł.

W pierwszym secie Federer i Nadal długo rozkręcali się, aby w końcu wejść na najwyższe obroty. Kluczowa była druga odsłona tej partii, kiedy Federer przełamał Nadala i utrzymał prowadzenie.

W kolejnej odsłonie finału Australian Open role się odwróciły. Tym razem to Nadal szybko przełamał rywala i ostatecznie wygrał 6:3.

W każdym kolejnym gemie oglądaliśmy wyrównaną walkę w wykonaniu obu tenisistów. Ostatecznie Federer zapisał zwycięstwo na swoje konto w trzecim secie.

Czwarty set był kluczowy dla Hiszpana, który w widowiskowy sposób wygrał podanie rywala. Wtedy było już wiadomo, że o ostatecznym rozstrzygnięciu turnieju zadecyduje piąty set. Po świetnym początku Nadala, Federer odblokował się wygrywając po podaniu rywala. Od tego momentu rozpoczął serię czterech wygranych z rzędu. Tym samym Szwajcar zapewnił sobie tryumf w Australian Open. Pojedynek trwał 3 godziny i 37 minut.

Było to piąte zwycięstwo w Australian Open Rogera Federera. Ma on już w swoim dorobku rekordowe 18 zwycięstw w turniejach wielkoszlemowych.

Źródło: WPROST.pl / Polsat Sport