Hubert Hurkacz wygrywa turniej w Miami, pokonał Sinnera!

Hubert Hurkacz wygrywa turniej w Miami, pokonał Sinnera!

Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Źródło:Newspix.pl / ZUMA
Hubert Hurkacz wygrał turniej w Miami! Polak pokonał w finale Jannika Sinnera 7:6, 6:4.

Hubert Hurkacz 3 kwietnia tego roku wygrał w półfinale turnieju w Miami z Rosjaninem Andriejem Rublowem. Po świetnym meczu Polak wygrał 6:3, 6:4 i awansował do finału turnieju, w którym zmierzył się z Jannikiem Sinnerem (31. miejsce w rankingu ATP).

Hubert Hurkacz wygrywa turniej w Miami

Hurkacz wygrał pierwszy set po wyrównanej walce 7:6, a drugi przebiegał podobnie - Sinner postawił mu twarde warunki. W pewnym momencie doskoczył na 5:4 do Polaka.

Jednak wtedy Hubert Hurkacz dostał piłkę na wygranie całego turnieju (było 40:30 przy 5:4 w setach) i nie zepsuł okazji. Wygrał 7:6 i 6:4 z Sinnerem, zwyciężając w całym turnieju w Miami. To dotychczas największy sukces w karierze Polaka.

Hubert Hurkacz na turnieju w Miami. To on wyeliminował Tsitsipasa

Hurkacz, by dostać się do finału turnieju w Miami, musiał pokonać aktualną piątą rakietę ATP - Stefanosa Tsitsipasa. Polak po trudnym meczu wygrał 2:6, 6:3, 6:4. 24-latek z Wrocławia był wówczas na 37. miejscu rankingu ATP.