Janowicz odpadł w singlu, teraz odpadł w deblu

Janowicz odpadł w singlu, teraz odpadł w deblu

Jerzy Janowicz (fot. MATEUSZ TRZUSKOWSKI/CYFRASPORT/newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Na ćwierćfinale występy w deblu podczas turnieju ATP w Auckland zakończył Jerzy Janowicz. 22-letni tenisista z Łodzi i grający z nim w parze Hiszpan Alberto Ramos przegrali w drugiej rundzie z Johanem Brunstromem i Frederikiem Nielsenem 2:6, 4:6 - podaje Sport.pl.

Łodzianin nie zaliczy turnieju w Auckland do udanych. Z singla odpadł w poniedziałek - już w pierwszej rundzie - po porażce z Brianem Bakerem 6:4, 6:7, 4:6. Tylko odrobinę lepiej finaliście paryskiego Masters poszło w deblu. Razem z Alberto Ramosem Janowicz pokonał w pierwszej rundzie Daniele Braccialego i Olivera Maracha 6:3, 6:4.

Ćwierćfinałowa para - Szwed Johan Brunstrom i Duńczyk Frederik Nielsen - od początku jednak przeważała. W pierwszym secie Skandynawowie dwukrotnie przełamali rywali. Janowicz i Ramos mieli problemy ze skutecznością pierwszego podania. W drugim secie Polak razem z partnerem poprawili się, ale przy stanie 3:3 rywale polsko-hiszpańskiej pary znowu zdobyli przełamanie i doprowadzili prowadzenie do końca.

Trwający 55 minut mecz zakończyć się wynikiem 6:2, 6:4. W przyszłym tygodniu Janowicz rozpocznie udział w Australian Open. Jest rozstawiony z numerem 25.