ATP Rotterdam: Janowicz przegrywa w I rundzie

ATP Rotterdam: Janowicz przegrywa w I rundzie

Jerzy Janowicz (fot.Newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał już w I rundzie rozgrywanego w Rotterdamie turnieju z cyklu ATP Tour. Polak przegrał z Rumunem Victorem Hanescu 6:7, 3:6.
Mecz rozpoczął się dla Janowicza doskonale - Polak wygrał swoje podanie, a następnie przełamał Hanescu. Rumun natychmiast odpowiedział przełamaniem powrotnym. Od tego momentu obaj tenisiści konsekwentnie wygrywali swoje podania i doszło do tie-breaku. Przy stanie 6:5 dla Janowicza Polak miał piłkę setową, ale jej nie wykorzystał. To kosztowało go porażkę w tie-breaku, w którym łodzianin zdobył tylko cztery punkty.

Drugi set to zdecydowanie lepsza gra rumuńskiego tenisisty. Polak przegrał tego seta 3:6 i całe spotkanie 0:2. W ten sposób Janowicz zakończył swój udział w turnieju halowym w Rotterdamie już w pierwszej rundzie.