Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju w Miami!

Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju w Miami!

Agnieszka Radwańska (fot. Joe Scarnici / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska pokonała 4:6, 6:4, 6:2 Kirsten Flipkens i awansowała do półfinału turnieju w Miami. Polka zmierzy się w nim z Sereną Williams - podaje Sport.pl.
Obie tenisistki zaprezentowały efektowny, techniczny tenis. Pierwszego seta wygrała Belgijka, która grała niemal bezbłędnie. Flipkens prowadziła nawet 4:1. To wystarczyło, aby utrzymać przewagę i wygrać całego seta 6:4.

W drugim secie - po kilku podpowiedziach od trenera - Agnieszka Radwańska grała już dużo lepiej. Polka szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Co prawda jej rywalka zdołała wyrównać, ale końcówka seta należała do krakowianki. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Radwańskiej 6:4.

Trzeci set był już tylko formalnością. Zmęczona Flipkens nie była w stanie odpowiadać na dokładne zagrania Radwańskiej i przegrała 2:6.

W półfinale WTA Miami Isia zagra z pierwszą rakietą świata, Sereną Williams. Polka jeszcze nigdy jej nie pokonała i będzie miała problemy z obroną tytułu.