Federer w ćwierćfinale Wielkiego Szlema po raz 36. Z rzędu

Federer w ćwierćfinale Wielkiego Szlema po raz 36. Z rzędu

Roger Federer (fot. ICONSPORT/NEWSPIX.PL)Źródło:Newspix.pl
Roger Federer po raz 36. z rzędu awansował do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju. Lepszy od niego jest tylko Jimmy Connors, któremu udała się ta sztuka 41 razy pod rząd - podaje serwis sport.tvn24.pl.
Federer w IV rundzie pokonał Gillesa Simona w pięciu setach. Dla Szwajcara nie był to łatwy mecz - po gładko wygranym pierwszym secie (6:1) Federer źle postawił stopę i upadł na kort. W wyniku urazu dwa kolejne sety wygrał już Francuz 6:4, 6:2.

Utytułowany Szwajcar nie poddał się - wygrał czwarty i piąty set (6:2, 6:3) i ostatecznie dostał się do ćwierćfinałów po raz 36. z rzędu. W nim zmierzy się z Jo-Wilfriedem Tsongą.

Tenisista goni osiągnięcie Jimmy'ego Connorsa, który podczas kariery awansował do ćwierćfinału turnieju wielkoszlemowego 41 razy z rzędu.