Wimbledon: Janowicz wygrał polski ćwierćfinał!

Jerzy Janowicz (fot. ANDRZEJ SZKOCKI / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz pokonał Łukasza Kubota 7:5, 6:4, 6:4 i zagra w półfinale Wimbledonu. To pierwszy polski tenisista, który zagra w półfinale męskiego Wielkiego Szlema. W półfinale turnieju "Jerzyk" zmierzy się z Andym Murrayem.
Pierwszy set był niezwykle zacięty - obaj Polacy pewnie wygrywali swoje podania, właściwie nie było dłuższych wymian. Przy stanie 5:4 dla Kubota zdenerwowany Janowicz był mniej skuteczny przy serwisie, a Kubot wywalczył sobie piłkę setową. Młodszy z Polaków jednak wybronił się, a następnie sam przełamał kolegę. Pierwszy set zakończył się wygraną łodzianina 7:5.

W drugiej partii przewaga Janowicza zaznaczyła się wyraźniej. "Jerzyk" przełamał Kubota już przy stanie 3:3 i prowadzenia nie oddał do końca seta. W trzeciej partii remis utrzymał się do stanu 4:4. Wtedy Janowicz doskonałymi returnami szybko wypracował sobie trzy break-pointy. Kubot wszystkie obronił bardzo dobrym serwisem, ale przegrał grę na przewagi i dał się przełamać po raz kolejny. Po chwili Janowicz wygrał swoje podanie i zakończył całe spotkanie.

Zobacz jak przebiegał polski ćwierćfinał

24. zawodnik rankingu ATP zasłużenie wygrał mecz. Jego przewaga nad Kubotem nie była wielka, ale wyraźna. Mieszkaniec czeskiej Pragi miał kilka okazji na przełamanie młodszego kolegi, ale nie udało mu się to ani razu. Dla obu ćwierćfinał Wimbledonu to najlepszy wynik w karierze. Janowicz, który został pierwszym Polakiem w półfinale męskiego Wielkiego Szlema, po meczu popłakał się, po czym... wymienił się koszulkami z Kubotem.

Rywalem Janowicza w półfinale będzie Andy Murray.

Ankieta: Jerzy Janowicz w tegorocznym Wimbledonie... Jerzy Janowicz w półfinale Wimbledonu  (Foto Olimpik/x-news)Eksperci o meczu Janowicz-KubotRodzina Kubota o meczu Kubot-Janowicz