Wimbledon: Murray zagra w półfinale z Janowiczem

Wimbledon: Murray zagra w półfinale z Janowiczem

Andy Murray (fot. Dubreuil Corinne / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Andy Murray pokonał po pięciosetowej batalii Hiszpana Fernando Verdasco 4:6, 3:6, 6:1, 6:4, 7:5 i awansował do półfinału Wimbledonu. W nim Szkot zmierzy się z Jerzym Janowiczem.
Faworyt publiczności zgromadzonej na korcie centralnym Wimbledonu z początku zawodził - przegrał dwa pierwsze sety i zanosiło się na niespodziankę. Verdasco, nierozstawiony zawodnik, bez straty seta od początku turnieju zmierzał do półfinału Wimbledonu.

Sklasyfikowany na drugim miejscu w rankingu ATP Szkot szybko się jednak pozbierał i doprowadził do stanu 2:2 w setach. W decydującej partii Murray zachował więcej spokoju i przy stanie 5:5 przełamał rywala. Ostatnie podanie było już tylko formalnością.

Andy Murray po raz piąty z rzędu osiągnął przynajmniej półfinał Wimbledonu. W piątek na jego drodze do drugiego z rzędu finału stanie Polak Jerzy Janowicz.