"Agnieszka Radwańska nie wytrzymuje fizycznie"

"Agnieszka Radwańska nie wytrzymuje fizycznie"

Agnieszka Radwańska nie zagra w finale Wimbledonu (fot. CameraSport - Stephen White / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Dlaczego Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale Wimbledonu z Niemką Sabine Lisicki? Według dziennikarza sportowego Mirosława Żukowskiego, problem tkwi w nieodpowiednim przygotowaniu fizycznym polskiej tenisistki.

Agnieszka Radwańska przegrała w półfinale Wimbledonu 4:6, 6:2, 7:9 z Niemką Sabine Lisicki i pożegnała się z turniejem. W finale Lisicki zmierzy się z Marion Bartoli.

Radwańska prowadziła w trzecim secie 3:0 i wydawało się, że ma wygrany mecz. Niemce udało się jednak doprowadzić do remisu. Ponieważ w ostatnim secie nie ma tie-breaka, spotkanie się wydłużało. Ewidentnie zmęczona Agnieszka Radwańska przy stanie 7:7 próbowała skracać wymiany, co jej się nie udawało - jej woleje były niecelne. Niemka przełamała Polkę, a po chwili wygrała swoje podanie i całą partię 9:7.

- Agnieszka Radwańska nie ma żadnego kończącego uderzenia. Wszystkie mecze musi wypracować, wybiegać, zamęczyć rywalki tym swoim sprytem, znakomitą defensywą. Ale to jest tenis bardzo autodestrukcyjny - powiedział Mirosław Żukowski.