ATP Cincinnati: Janowicz przegrał w pierwszej rundzie

ATP Cincinnati: Janowicz przegrał w pierwszej rundzie

ATP Cincinnati: Janowicz przegrał w pierwszej rundzie (fot. sxc.hu) Źródło: FreeImages.com
Jerzy Janowicz odpadł już w pierwszej rundzie turnieju ATP w Cincinnati na twardych kortach. Polak przegrał z 97. w rankingu Amerykaninem Jamesem Blakiem 1:6, 5:7 - podaje Sport.pl.
Amerykanin nie miał problemu z bardzo silnym serwisem Janowicza i w pierwszym secie dwukrotnie przełamał Polaka. Blake od stanu 1:1 wygrał pięć kolejnych gemów i łatwo zakończył pierwszego seta na swoją korzyść.

Łodzianin wziął się do pracy dopiero w drugiej partii. Janowicz przełamał rywala, ale przy stanie 5:4 zmarnował aż trzy piłki setowe. Po chwili ponownie dał się przełamać, a Blake wykorzystał drugą piłkę meczową.

- Zdecydowanie nie wyszedł mu dziś pierwszy set. Zaczął mecz ospale, wykorzystałem moment i osiągnąłem przewagę - skomentował mecz z Janowiczem Blake.