ATP Sztokholm: Janowicz przegrał w ćwierćfinale

ATP Sztokholm: Janowicz przegrał w ćwierćfinale

Jerzy Janowicz (fot. Insidefoto Srl / Action Press / Foto Olimpik / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał w ćwierćfinale turnieju ATP W Sztokholmie 5:7, 6:4, 3:6 z łotewskim tenisistą Ernestsem Gulbisem. Polak grał nerwowo i popełniał wiele błędów na tle pewnego rywala.
Mecz ułożył się dla polskiego tenisisty bardzo dobrze - łodzianin od razu przełamał rywala i wydawało się, że będzie to kolejna łatwa wygrana Janowicza. Później było jednak tylko gorzej - Gulbis zdołał odrobić straty i wygrał całego seta 7:5.

Zdenerwowany Janowicz w drugiej partii ponownie zaczął od przełamania. Gulbis szybko odrobił straty, ale przy stanie 3:3 Polak znowu wyszedł na prowadzenie, którego nie oddał już do końca seta i wygrał drugą partię 6:4.

Trzeci set to już koncert gry Łotysza. Janowicz grał natomiast coraz bardziej nerwowo. Od stanu 2:2 Gulbis wygrał trzy gemy z rzędu i szybko zakończył spotkanie.