Puchar Hopmana: Radwańska i Panfil awansowali do finału!

Puchar Hopmana: Radwańska i Panfil awansowali do finału!

Agnieszka Radwańska (fot. MAREK BICZYK / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska i Grzegorz Panfil awansowali do finału Pucharu Hopmana. W decydującym spotkaniu polska para pokonała Samanthę Stosur i Bernarda Tomicia 2:1.
Razem z Radwańską w australijskim turnieju, który jest nieoficjalnymi mistrzostwami świata par mieszanych, miał grac Jerzy Janowicz. Łodzianina z powodu kontuzji zastąpił jednak 288. w rankingu ATP Grzegorz Panfil.

Polska para w Perth radzi sobie śpiewająco. Najpierw Radwańska i Panfil pokonali 3:0 Kanadę, później przyszła wygrana 2:1 z Włochami. W decydującym o awansie do finału meczu z Australijczykami Polacy potrzebowali tylko jednego punktu. Radwańska i Panfil plan wykonali z nawiązką i pokonali Australię 2:1.

Mecz zaczął się dla polskich tenisistów nerwowo - Grzegorz Panfil łatwo przegrał z Bernardem Tomiciem 1:6, 4:6. Później sprawy w swoje ręce miała wziąć Agnieszka Radwańska, ale... przegrała pierwszego seta z Samanthą Stosur 3:6. Kolejne dwa sety Polka jednak wygrała 6:4, 6:3.

W mikście Polacy potrzebowali wygrać tylko jeden set, aby zapewnić sobie udział w finale. Radwańska i Panfil ponownie stanęli jednak na wysokości zadania. Pomimo porażki w pierwszym secie 1:6 dwie kolejne partie wygrali 7:5, 10:8.

Radwańska i Panfil nie znają jeszcze swojego rywala w finale. W grupie B walczą o awans Francja, Czechy, USA i Hiszpania.