Australian Open: Kubot już może się pakować

Łukasz Kubot (fot. 1 / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Łukasz Kubot przegrał w I rundzie Australian Open z Nikołajem Dawidienką 6:3, 3:6, 6:3, 3:6, 4:6 - podaje Sport.pl.
Kubot w pierwszej rundzie Australian Open trafił na 32-letniego Dawidienkę, w przeszłości numer trzy w rankingu ATP. Obecnie Rosjanin jest 60., a Polak 72.

Kubot zaczął mecz bardzo dobrze i dzięki przełamaniu wygrał pierwszą partię 6:3. Drugi set zaczął się od... czterech przełamań z rzędu. W końcówce partii to jednak Dawidienka był skuteczniejszy i wygrał do trzech.

Kolejna partia to znowu jedno przełamanie Kubota i wygrana 6:3. Dwa ostatnie sety padły już jednak łupem Rosjanina. Czwartą partię Dawidienko wygrał do trzech, a w piątej przełamał Polaka już na samym początku. Kubot straty nie odrobił i przegrał decydującą partię 4:6.