Australian Open: Radwańska przebojem wywalczyła ćwierćfinał

Agnieszka Radwańska (fot. Sydney Low / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska szybko i sprawnie ograła Hiszpankę Garbine Muguruzę 6:1, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału Australian Open. W nim Polka zmierzy się z obrończynią tytułu Wiktorią Azarenką.
Muguruza, jedna z rewelacji turnieju w Melbourne, nie była w stanie postawić się koncertowo grającej Radwańskiej. W drodze do IV rundy Hiszpanka, która wygrała w ostatnim czasie 11 meczów z rzędu, pokonała m.in. dziesiątą w rankingu ATP Caroline Wozniacki.

Pierwszy set to kapitalna postawa Radwańskiej, która pozwoliła ugrać rywalce tylko pierwsze swoje podanie. Od stanu 1:1 wszystkie gemy padały łupem krakowianki.

W drugiej partii Muguruza postawiła "Isi" trochę trudniejsze warunki. Przy stanie 3:2 dla Polki dała się jednak przełamać po raz pierwszy. Drugie przełamanie miało miejsce przy stanie 5:3 dla Polki. Radwańska w ten sposób wygrała cały mecz, który trwał zaledwie 77 minut.

W ćwierćfinale Radwańska zmierzy się z Wiktorią Azarenką, która broni w Melbourne tytułu. Polka ma bardzo niekorzystny bilans z Białorusinką. Ostatni raz pokonała ją trzy lata temu i udało się jej to tylko trzykrotnie. Sama schodziła z kortu pokonana 12 razy.