WTA Katowice: Radwańska ograła Schiavone w dwóch setach

WTA Katowice: Radwańska ograła Schiavone w dwóch setach

Agnieszka Radwańska (fot. Dawid Markysz / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Agnieszka Radwańska w drugiej rundzie turnieju WTA w Katowicach pokonała Włoszkę Franceskę Schiavone 6:4, 6:3 i awansowała do kolejnej fazy turnieju. W ćwierćfinale Polka zmierzy się z Chorwatką Mirjaną Lucic-Baroni lub Austriaczką Yvonne Meusburger.
Spotkanie z początku nie układało się po myśli Polki. Krakowianka przy stanie 2:3 dla rywalki dała się przełamać. Prowadzenie Włoszki podziało jednak na "Isię" jak zimny prysznic. Radwańska błyskawicznie uzyskała przełamanie powrotne, po czym wygrała swoje podanie, znowu przełamała rywalkę i w końcu zakończyła seta. "Isia" od stanu 4:2 dla rywalki wygrała więc cztery kolejne gemy.

Drugi set nie przyniósł większych emocji. Radwańska przełamała Włoszkę już przy stanie 1:1 i prowadzenia nie oddała do końca meczu.

Krakowianka ostatecznie wygrała spotkanie 6:4, 6:3. W ćwierćfinale Agnieszka Radwańska zagra z Chorwatką Mirjaną Lucic-Baroni lub Austriaczką Yvonne Meusburger.