WTA Katowice: Radwańska wygrała seta 6:0 i... przegrała

Agnieszka Radwańska (fot. LUKASZ LASKOWSKI / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Dramat Agnieszki Radwańskiej - najlepsza polska tenisistka nie wygra pierwszego w karierze turnieju rangi WTA w Polsce. W półfinale krakowianka przegrała w trzech setach z Francuzką Alize Cornet, choć pierwszą partię wygrała... bez straty gema.
Mecz dla Polki rozpoczął się doskonale - Radwańska grała jak zaprogramowana na zwycięstwo. Pierwszego seta krakowianka wygrała bez straty gema, była wręcz nieomylna.

Problemy rozpoczęły się w partii drugiej - "Isia" na dzień dobry dała się przełamać, po chwili ponownie straciła swoje podanie. Ostatecznie drugą partię Cornet wygrała 6:2.

W trzecim secie krakowianka próbowała odbudować się. Zaczęło się świetnie, ponieważ Radwańska wyszła na prowadzenie 3:0. Później jednak znowu pojawiły się błędy - dobre zagrania były przeplatane fatalnymi. Cornet w efekcie doprowadziła do remisu 3:3, a po chwili wyszła na prowadzenie. Ostatniego seta wygrała do czterech i całe spotkanie 2:1.

W finale Alize Cornet zagra z Carli Suarez Navarro lub Camilą Giorgi.