Puchar Federacji: Polki awansowały do Grupy Światowej!

Puchar Federacji: Polki awansowały do Grupy Światowej!

Agnieszka Radwańska (fot. LUKASZ LASKOWSKI / newspix.pl)Źródło:Newspix.pl
Wielki sukces kobiecego tenisa w Polsce. Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska pokonały w decydującym deblowym spotkaniu Anabel Medinę i Silvię Soler-Espinosę 6:4, 6:2. Dzięki wygranej Polki zagrają w Grupie Światowej Pucharu Federacji.
Po czterech spotkaniach singlowych był remis 2:2 - swoje dwa mecze z Hiszpankami wygrała Agnieszka Radwańska, a swoja oba spotkania przegrała młodsza z sióstr Radwańskich, Urszula. O wyniku meczu barażowego o Grupę Światową miał więc zadecydować pojedynek deblowy, w którym Agnieszka Radwańska i Alicja Rosolska zmierzyły się z Mediną i Soler-Espinosą.

Decydujące starcie rozpoczęło się od serii przełamań. Hiszpanki na dzień dobry przełamały Polski, które po chwili odpłaciły się rywalkom tym samym. Następnie gospodynie meczu znowu przełamały biało-czerwone i w końcu wygrały swoje podanie, dzięki czemu wyszły na prowadzenie 3:1. Polskie tenisistki od razu odrobiły straty i doprowadziły do stanu 3:3, tylko po to, żeby... znowu dać się przełamać. W kolejny gemie Polki jednak znowu odrobiły straty, a następnie wygrały swoje podanie i znowu przełamały rywalki, dzięki czemu wygrały pierwszą partię do czterech.

Drugi set nie był już tak zacięty - Radwańska i Rosolska były zdecydowanie skuteczniejsze i szybko wyszły na prowadzenie 4:0. Nieoczekiwane prezenty od Hiszpanek rozluźniły Polki, które pozwoliły zdobyć gospodyniom dwa kolejne gemy. Od stanu 4:2 biało-czerwone nie oddały już rywalkom jednak ani jednego gema i wygrały także drugiego seta oraz całe spotkanie.

Dzięki wygranej 3:2 w całym meczu Polki awansowały do Grupy Światowej Pucharu Federacji.