ATP Madryt: Janowicz przegrał w I rundzie. Ósmy raz z rzędu

ATP Madryt: Janowicz przegrał w I rundzie. Ósmy raz z rzędu

Jerzy Janowicz (fot. JAN MCINTYRE / newspix.pl) Źródło:Newspix.pl
Jerzy Janowicz przegrał 6:7, 6:3, 2:6 w I rundzie turnieju ATP w Madrycie z Ernestsem Gulbisem. To ósma z rzędu porażka łódzkiego tenisisty.
Pierwszy set, który trwał ponad godzinę, zapowiadał wielkie emocje w meczu Janowicza. Panowie doprowadzili do tie-breaka, w którym minimalnie lepszy okazał się Gulbis. Łotysz wygrał go 7:5.

Janowicz wrócił do gry w drugiej partii. Polak od razu przełamał rywala i otrzymał przewagę do końca, dzięki czemu wygrał seta do trzech i wyrównał stan meczu.

W decydującym secie zdecydowanie lepszy był jednak Gulbis, który szybko przełamał Polaka. Łotysz dokonał tej sztuki ponownie pod koniec partii i wygrał 6:2 i całe spotkanie 2:1.

Porażka z Ernestsem Gulbisem w pierwszej rundzie turnieju ATP w Madrycie to już ósmy przegrany mecz z rzędu przez "Jerzyka".