Roland Garros: Kubot odpadł w ćwierćfinale debla

Roland Garros: Kubot odpadł w ćwierćfinale debla

Robert Lindstedt i Łukasz Kubot (fot. PIOTR FIGURA / newspix.pl) Źródło: Newspix.pl
Łukasz Kubot i Robert Lindstedt nie powtórzą swojego wielkiego sukcesu z Australian Open. Zwycięzcy pierwszego w tym roku turnieju wielkoszlemowego w deblu przegrali w dwóch setach (3:6, 3:6) z kazachsko-australijskim duetem Andriej Gołubiew/Samuel Groth i odpadli w ćwierćfinale Rolanda Garrosa.
Polsko-szwedzka para była zdecydowanym faworytem meczu. Gołubiew i Groth zajmują odległe miejsce w rankingu ATP, a Kubot razem z Lindstedtem przystępowali do meczu jako najwyżej sklasyfikowana para z zawodników, którzy byli jeszcze w turnieju.

Oba sety przebiegały w podobny sposób - tenisiści do pewnego momentu rywalizowali jak równy z równym, aż kazachsko-australijska para zyskiwała przewagę przełamania. Kubot był ostatnim Polakiem, który jeszcze rywalizował na paryskich kortach.