Radwańska wygrała finał w Montrealu. Pokonała Venus Williams

Radwańska wygrała finał w Montrealu. Pokonała Venus Williams

Agnieszka Radwańska, ANDRZEJ SZKOCKI / newspix.pl Źródło:Newspix.pl
Agnieszka Radwańska wygrała turniej WTA w Montrealu. W finale mierzyła się z Venus Williams. Pokonała ją 6:4, 6:2.
Radwańska, która zajmuje 5. miejsce w rankingu WTA, rozegrała mecz finałowy zaledwie 16 godzin po półfinale. Początkowo lepsze wrażenie sprawia Venus Williams, spychając Polkę do obrony. Z czasem Amerykanka zaczęła popełniać niewymuszone błędy. Przy stanie 4:1 dla Radwańskiej zaliczyła ich aż 12. Williams zdołała jednak wygrać 3 kolejne gemy, jednak wtedy Radwańska przejęła inicjatywę i szybko zakończyła seta, wygrywając 6:4.

W drugim secie na korcie rządziła Radwańska. Starsza z sióstr Williams wciąż popełniała błędy. Stać ją było tylko na doprowadzenie do remisu 2:2. W dalszej części meczu Polka grała spokojnie, kontrolując pojedynek. Do końca nie oddała już żadnego gema, a mecz zakończyła efektownym asem serwisowym.

Spotkanie trwało godzinę i 24 minuty. Radwańska wygrała finał 6:4, 6:2. W tym czasie Williams popełniła 41 niewymuszonych błędów wobec 8 Polki.

To 14. zwycięstwo Radwańskiej w tym cyklu.