Australian Open: Janowicz gra dalej. "Lucky loser" postawił się

Jerzy Janowicz (fot. JAN MCINTYRE/NEWSPIX.PL) Źródło: Newspix.pl
Jerzy Janowicz w pierwszej rundzie Australian Open pokonał Japończyka Hirokiego Moriyę 3:1 (6:7, 6:2, 3:6, 5:7). Tenisista, który do turnieju dostał się dzięki kontuzji Juana Martina del Potro, nie dał się łatwo pokonać łodzianinowi.
Moriya zajmuje 146. miejsce w rankingu ATP, a do turnieju dostał się tylko dzięki kontuzji Juana Martina del Potro. Mimo to Japończyk postawił się Janowiczowi.

Polak pierwszy set wygrał dopiero po tie-breaku, a w drugim jego gra się posypała i przegrał 2:6.

Do formy "Jerzyk" wrócił w secie trzecim. Zdobył trzy gemy z rzędu na początek seta i pewnie wygrał 6:3. W ostatniej partii łodzianin znowu się męczył - zadecydowało przełamanie przy stanie 5:5, po którym Polak zakończył spotkanie.

W drugiej rundzie Janowicz zmierzy się z Gaelem Monfilsem lub Lucasem Pouille.