WTA Eastbourne: Radwańska nokautuje w drugiej rundzie

WTA Eastbourne: Radwańska nokautuje w drugiej rundzie

Agnieszka Radwańska (fot. David Kissman / Actionplus / Foto Olimpik)
Agnieszka Radwańska (WTA 13) pokonała 6:0, 6:2 Amerykankę Irinę Falconi (WTA 73) w II rundzie turnieju w Eastbourne. Dla Polski zawody to test przed zbliżającym się Wimbledonem.
Radwańska bez większego kłopotu rozbiła niżej notowaną rywalkę. W pierwszym secie Polka nie oddała rywalce nawet gema, a w drugim Falconi ugrała tylko dwa gemy. W sumie mecz trwał 58 minut.

W trzeciej rundzie krakowianka zmierzy się z Czeszką Karoliną Pliskovą, która - tak jak polska tenisistka - lubi grać na trawie.

Ostatni test

Dla tenisistek turniej w Eastbourne to ostatnia próba przed rozpoczynającym się w 29 czerwca Wimbledonem. Polka już raz w Eastbourne wygrała - siedem lat temu. Zeszłoroczna edycja zakończyła się dla polskiej tenisistki blamażem - odpadła już w pierwszej rundzie.