WTA Eastbourne: Radwańska awansowała do finału!

WTA Eastbourne: Radwańska awansowała do finału!

Agnieszka Radwańska (fot. David Kissman / Actionplus / Foto Olimpik)
Agnieszka Radwańska pokonała Amerykankę Sloane Stephens 6:1, 6:7 (3-7), 6:2 w półfinałowym meczu turnieju WTA w Eastbourne. Pojedynek trwał niecałe dwie godziny.
Krakowianka, która osiągnęła wysoką formę przed Wimbledonem, w pierwszej partii oddała Amerykance zaledwie jednego gema. Znacznie bardziej zacięta była druga partia. Polska tenisistka mogła w niej zakończyć mecz, ponieważ przy stanie 5:5 przełamała rywalkę. Po chwili jednak sama straciła swoje podanie i przegrała w tie-breaku.

W trzecim secie "Isia" szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Później co prawda straciła dwa gemy, ale do końca meczu wygrała już wszystkie podania i zakończyła trzeciego seta przy stanie 6:2.

Finał

W tym sezonie Radwańska zagra po raz pierwszy w finale turnieju rangi WTA. Polka, która wygrała w Eastbourne już w 2008 roku, zmierzy się w finale z Caroline Wozniacki lub Szwajcarką Belindą Bencic.