Wybory do PE 2019. Kto ostatecznie wystartuje z list Prawa i Sprawiedliwości?

Wybory do PE 2019. Kto ostatecznie wystartuje z list Prawa i Sprawiedliwości?

Konwencja regionalna PiS
Konwencja regionalna PiS / Źródło: Newspix.pl / Nikoff
Przedstawiamy pełną listę kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które zostaną przeprowadzone 26 maja 2019 roku.

W do PE Prawo i Sprawiedliwość wystawi następujących kandydatów:

Okręg nr 1 – Pomorze

  • Anna Fotyga
  • Jarosław Sellin
  • Danuta Sikora
  • Piotr Mueller
  • Antoni Szymański
  • Arleta Kurzelewska
  • Danuta Białooka-Kostenecka
  • Karol Rabenda
  • Patryk Demski
  • Mariusz Łuczyk.

Okręg nr 2 – kujawsko-pomorskie

  • Kosma Złotowski
  • Tomasz Latos
  • Przemysław Przybylski
  • Joanna Borowiak
  • Zbigniew Girzyński
  • Barbara Konieczna
  • Żaneta Śrubkowska
  • Ireneusz Stachowiak
  • Marcin Wroński
  • Anna Szwed

Okręg nr 3 – podlaskie i warmińsko-mazurskie

  • Krzysztof Jurgiel
  • Iwona Arent
  • Grzegorz Kierozalski
  • Joanna Karpowicz
  • Justyna Żalek
  • Wojciech Kossakowski
  • Tadeusz Cymański
  • Jolanta Andruszkiewicz
  • Romuald Łanczkowski

Okręg nr 4 – Warszawa

  • Jacek Saryusz Wolski
  • Ryszard Czarnecki
  • Konstanty Radziwiłł
  • Anita Czerwińska
  • Zbigniew Gryglas
  • Ewa Tomaszewska
  • Andrzej Smirnow
  • Sebastian Kaleta
  • Dominika Chorosińska (Figurska)
  • Małgorzata Wypych

Okręg nr 5 – Mazowsze

  • Adam Bielan
  • Maria Koc
  • Zbigniew Kuźmiuk
  • Maciej Małecki
  • Anna Kwiecień
  • Arkadiusz Czartoryski
  • Teresa Wargocka
  • Agnieszka Krzętowska
  • Rafał Romanowski
  • Marek Opioła

Okręg nr 6 – Łódź

  • Witold Waszczykowski
  • Joanna Kopcińska

Okręg nr 7 – Wielkopolska

  • Zdzisław Krasnodębski
  • Andżelika Możdżanowska
  • Joanna Lichocka
  • Szymon Szynkowski vel Sęk
  • Ryszard Bartosik
  • Marcin Porzucek
  • Lidia Dudziak
  • Robert Popkowski
  • Joanna Frankiewicz
  • Jan Dziedziczak

Okręg numer 8 – Lubelskie

  • Elżbieta Kruk
  • Beata Mazurek
  • Tomasz Solis
  • Barbara Barszczewska
  • Krzysztof Szulowski
  • Sławomir Zawiślak
  • Andrzej Stanisławek
  • Sebastian Trojak
  • Ewa Szałachwiej
  • Marcin Duszek

Okręg numer 9 – Podkarpackie

  • Tomasz Poręba
  • Bogdan Rzońca
  • Ewa Leniart
  • Piotr Pilch
  • Krystyna Wróblewska
  • Kazimierz Gołojuch.

Okręg numer 10 – Małopolska-Świętokrzyskie

  • Beata Szydło
  • Ryszard Legutko
  • Patryki Jaki
  • Dominik Tarczyński
  • Włodzimierz Bernacki
  • Barbara Bartuś
  • Elżbieta Duda
  • Michał Cieślak
  • Arkadiusz Mularczyk
  • Anna Krupka

Okręg nr 11 – Śląsk

  • Jadwiga Wiśniewska
  • Grzegorz Tobiszowski
  • Izabela Kloc
  • Bolesław Piecha
  • Waldemar Andzel
  • Andrzej Sośnierz
  • Józef Kubica
  • Wioletta Koper-Staszowska
  • Bożena Szydlik
  • Stanisław Szwed.

Okręg numer 12 – Dolnośląskie i Opolskie

  • Anna Zalewska
  • Beata Kempa
  • Sławomir Kłosowski
  • Andrzej Kisielewicz
  • Aleksander Szwed
  • Rafał Ślusarz
  • Katarzyna Czochara
  • Jacek Baczyński
  • Beata Żołnieruk
  • Mirosława Stachowiak-Różecka

Okręg numer 13 – Zachodniopomorskie i Lubuskie

  • Joachim Brudziński
  • Czesław Hoc
  • Elżbieta Rafalska
  • Jerzy Materna
  • Małgorzata Golińska
  • Michał Jach
  • Michał Kamiński
  • Helena Hatka
  • Małgorzata Jacyna-Witt
  • Władysław Dajczak

Czytaj także

 1
  •  
    wlasnie reklamuja w tvp gadzina niekaja klempe "fachowca" do archiwow w urzedzie lesrokopiarki broichy i znawcy jezyka angielskiego w  wercji podtawowej
    cha cha cha cha
    hac , , , , ,