Wybory parlamentarne 2019. Oto lista nowych posłów

Wybory parlamentarne 2019. Oto lista nowych posłów

Posłowie w Sejmie
Posłowie w Sejmie / Źródło: Newspix.pl / Grzegorz Krzyżewski
W poniedziałek 14 października Państwowa Komisja Wyborcza podała pełne wyniki wyborów do Sejmu. Zwyciężyło je Prawo i Sprawiedliwość, które wprowadzi do Sejmu 235 posłów. Na drugim miejscu znalazła się Koalicja Obywatelska - 134 mandaty, następnie: KW SLD - 49, PSL - 30, Konfederacja - 11. Jeden mandat przypadł mniejszości niemieckiej. Poniżej prezentujemy listę posłów.

  1. Prawo i Sprawiedliwość
  2. Koalicja Obywatelska
  3. KW SLD
  4. KW PSL
  5. Konfederacja
  6. Mniejszość niemiecka

pis1. (235 posłów)


Nazwisko i imiona Okręg Liczba głosów
1 LIPIŃSKI Adam Józef
Nr 1 [Legnica]
33 269
2 WITEK Elżbieta Barbara
Nr 1 [Legnica]
46 171
3 MACHAŁEK Marzena Anna
Nr 1 [Legnica]
22 481
4 KUBÓW Krzysztof Jan
Nr 1 [Legnica]
23 834
5 ZUBOWSKI Wojciech Michał
Nr 1 [Legnica]
12 868
6 SZYMAŃSKA Ewa Zofia
Nr 1 [Legnica]
8 930
7 DWORCZYK Michał Paweł
Nr 2 [Wałbrzych]
58 426
8 ZYSKA Ireneusz
Nr 2 [Wałbrzych]
10 688
9 MURDZEK Wojciech Piotr
Nr 2 [Wałbrzych]
6 354
10 GWÓŹDŹ Marcin Piotr
Nr 2 [Wałbrzych]
8 049
11 STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka
Nr 3 [Wrocław]
91 236
12 HRENIAK Paweł Marek
Nr 3 [Wrocław]
15 166
13 ŚWIAT Jacek
Nr 3 [Wrocław]
15 537
14 CZARNECKI Przemysław Maksymilian
Nr 3 [Wrocław]
19 413
15 SOIN Agnieszka Anna
Nr 3 [Wrocław]
14 716
16 LATOS Tomasz Edward
Nr 4 [Bydgoszcz]
60 132
17 SCHREIBER Łukasz Paweł
Nr 4 [Bydgoszcz]
30 053
18 KRÓL Piotr Marek
Nr 4 [Bydgoszcz]
10 418
19 KOWNACKI Bartosz Józef
Nr 4 [Bydgoszcz]
12 414
20 KOZANECKA Ewa Elżbieta
Nr 4 [Bydgoszcz]
13 305
21 ARDANOWSKI Jan Krzysztof
Nr 5 [Toruń]
76 267
22 MICHAŁEK Iwona Krystyna
Nr 5 [Toruń]
11 130
23 BOROWIAK Joanna Beata
Nr 5 [Toruń]
15 200
24 GEMBICKA Anna Urszula
Nr 5 [Toruń]
15 305
25 KAŁUŻNY Mariusz Piotr
Nr 5 [Toruń]
10 984
26 GIRZYŃSKI Zbigniew
Nr 5 [Toruń]
12 293
27 TUŁAJEW Sylwester Karol
Nr 6 [Lublin]
54 915
28 CZARNEK Przemysław
Nr 6 [Lublin]
87 343
29 MASŁOWSKA Gabriela
Nr 6 [Lublin]
14 446
30 SOBOŃ Artur
Nr 6 [Lublin]
28 381
31 SZULOWSKI Krzysztof
Nr 6 [Lublin]
9 764
32 SKWAREK Sławomir
Nr 6 [Lublin]
15 544
33 BIELECKI Jerzy Feliks
Nr 6 [Lublin]
10 286
34 CHOMA Kazimierz Bogusław
Nr 6 [Lublin]
13 777
35 KANTHAK Jan Jakub
Nr 6 [Lublin]
12 803
36 SASIN Jacek Robert
Nr 7 [Chełm]
91 241
37 ZAWIŚLAK Sławomir
Nr 7 [Chełm]
24 346
38 DUSZEK Marcin Kamil
Nr 7 [Chełm]
16 017
39 HAŁAS Teresa
Nr 7 [Chełm]
8 622
40 ZIELIŃSKI Tomasz Andrzej
Nr 7 [Chełm]
10 207
41 STEFANIUK Dariusz Paweł
Nr 7 [Chełm]
15 070
42 STRZAŁKA Beata Małgorzata
Nr 7 [Chełm]
7 785
43 DĄBROWSKA-BANASZEK Anna
Nr 7 [Chełm]
13 787
44 AST Marek
Nr 8 [Zielona Góra]
36 073
45 DAJCZAK Władysław
Nr 8 [Zielona Góra]
27 393
46 MATERNA Jerzy Marian
Nr 8 [Zielona Góra]
22 729
47 PŁONKA Elżbieta Teresa
Nr 8 [Zielona Góra]
10 918
48 GLIŃSKI Piotr Tadeusz
Nr 9 [Łódź]
43 626
49 RAU Zbigniew Włodzimierz
Nr 9 [Łódź]
6 833
50 BUDA Waldemar Grzegorz
Nr 9 [Łódź]
50 114
51 TOMASZEWSKI Włodzimierz
Nr 9 [Łódź]
6 884
52 MACIEREWICZ Antoni
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
31 280
53 WOJCIECHOWSKI Grzegorz Michał
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
25 575
54 TELUS Robert
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
27 254
55 MILCZANOWSKA Anna Maria
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
20 451
56 LOREK Grzegorz Andrzej
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
18 238
57 JANOWSKA Małgorzata Monika
Nr 10 [Piotrków Trybunalski]
11 599
58 LICHOCKA Joanna Katarzyna
Nr 11 [Sieradz]
45 823
59 POLAK Piotr Stanisław
Nr 11 [Sieradz]
34 056
60 WOŹNIAK Tadeusz Jacek
Nr 11 [Sieradz]
17 923
61 MATEUSIAK-PIELUCHA Beata Anna
Nr 11 [Sieradz]
13 030
62 RZYMKOWSKI Tomasz Piotr
Nr 11 [Sieradz]
20 752
63 RYCHLIK Paweł Piotr
Nr 11 [Sieradz]
25 246
64 MATUSZEWSKI Marek
Nr 11 [Sieradz]
13 392
65 BOCHENEK Rafał Paweł
Nr 12 [Kraków]
46 816
66 POLAK Marek Władysław
Nr 12 [Kraków]
16 130
67 FILIPIAK Ewa Maria
Nr 12 [Kraków]
14 010
68 KOZIK Krzysztof Janusz
Nr 12 [Kraków]
12 460
69 KUROWSKI Władysław Michał
Nr 12 [Kraków]
10 525
70 KACZYŃSKI Filip Roman
Nr 12 [Kraków]
14 731
71 WASSERMANN Małgorzata Ewa
Nr 13 [Kraków]
140 692
72 TERLECKI Ryszard Iwon
Nr 13 [Kraków]
10 327
73 ADAMCZYK Andrzej Mieczysław
Nr 13 [Kraków]
29 686
74 OSUCH Jacek Piotr
Nr 13 [Kraków]
12 150
75 DUDA Elżbieta
Nr 13 [Kraków]
8 298
76 GOWIN Jarosław Adam
Nr 13 [Kraków]
15 802
77 MULARCZYK Arkadiusz
Nr 14 [Nowy Sącz]
72 660
78 PALUCH Anna
Nr 14 [Nowy Sącz]
20 908
79 BARTUŚ Barbara Halina
Nr 14 [Nowy Sącz]
23 468
80 JANCZYK Wiesław Stanisław
Nr 14 [Nowy Sącz]
16 305
81 SIARKA Edward
Nr 14 [Nowy Sącz]
21 561
82 DUDA Jan Wiesław
Nr 14 [Nowy Sącz]
11 579
83 GUT-MOSTOWY Andrzej Józef
Nr 14 [Nowy Sącz]
12 437
84 WICHER Patryk Tomasz
Nr 14 [Nowy Sącz]
10 900
85 PIECZARKA Anna Maria
Nr 15 [Tarnów]
75 220
86 SZCZUREK-ŻELAZKO Józefa
Nr 15 [Tarnów]
25 323
87 RUSECKA Urszula Beata
Nr 15 [Tarnów]
18 321
88 KRAJEWSKI Wiesław
Nr 15 [Tarnów]
16 719
89 SAK Piotr Paweł
Nr 15 [Tarnów]
9 855
90 BUKOWIEC Stanisław Marcin
Nr 15 [Tarnów]
12 449
91 KACZMARCZYK Norbert Jakub
Nr 15 [Tarnów]
12 164
92 SZUMOWSKI Łukasz Jan
Nr 16 [Płock]
35 798
93 MAŁECKI Maciej
Nr 16 [Płock]
34 086
94 WĄSIK Maciej Roman
Nr 16 [Płock]
14 280
95 OPIOŁA Marek
Nr 16 [Płock]
14 111
96 CICHOLSKA Anna Ewa
Nr 16 [Płock]
13 133
97 OZDOBA Jacek Dawid
Nr 16 [Płock]
17 873
98 SUSKI Marek
Nr 17 [Radom]
69 141
99 FOGIEL Radosław Aleksander
Nr 17 [Radom]
26 707
100 KWIECIEŃ Anna
Nr 17 [Radom]
23 670
101 KOSZTOWNIAK Andrzej Tomasz
Nr 17 [Radom]
12 619
102 BĄK Dariusz
Nr 17 [Radom]
12 494
103 GÓRSKA Agnieszka Beata
Nr 17 [Radom]
9 134
104 TCHÓRZEWSKI Krzysztof Józef
Nr 18 [Siedlce]
62 891
105 KOWALCZYK Henryk
Nr 18 [Siedlce]
50 680
106 CZARTORYSKI Arkadiusz
Nr 18 [Siedlce]
22 457
107 ZAGÓRSKI Marek Tadeusz
Nr 18 [Siedlce]
9 143
108 WARGOCKA Teresa Anna
Nr 18 [Siedlce]
10 767
109 WOŹNIAK Grzegorz Adam
Nr 18 [Siedlce]
19 082
110 SIARKOWSKA Anna Maria
Nr 18 [Siedlce]
7 313
111 GÓRSKI Maciej
Nr 18 [Siedlce]
5 206
112 MILEWSKI Daniel George
Nr 18 [Siedlce]
40 152
113 KACZYŃSKI Jarosław Aleksander
Nr 19 [Warszawa]
248 935
114 KAMIŃSKI Mariusz
Nr 19 [Warszawa]
19 797
115 GOSIEWSKA Małgorzata Maria
Nr 19 [Warszawa]
12 693
116 KRAJEWSKI Jarosław Karol
Nr 19 [Warszawa]
15 121
117 LISIECKI Paweł Jacek
Nr 19 [Warszawa]
13 093
118 KALETA Sebastian Jerzy
Nr 19 [Warszawa]
17 459
119 BŁASZCZAK Mariusz
Nr 20 [Warszawa]
135 189
120 CZERWIŃSKA Anita
Nr 20 [Warszawa]
22 911
121 SIPIERA Zdzisław Tadeusz
Nr 20 [Warszawa]
8 131
122 UŚCIŃSKI Piotr Michał
Nr 20 [Warszawa]
13 665
123 OLSZEWSKI Dariusz
Nr 20 [Warszawa]
7 454
124 CHOROSIŃSKA Dominika Małgorzata
Nr 20 [Warszawa]
9 596
125 POROWSKA Violetta Teresa
Nr 21 [Opole]
38 583
126 CZOCHARA Katarzyna Beata
Nr 21 [Opole]
23 120
127 KOWALSKI Janusz Marcin
Nr 21 [Opole]
20 973
128 BORTNICZUK Kamil
Nr 21 [Opole]
16 953
129 OCIEPA Marcin Michał
Nr 21 [Opole]
16 066
130 KUCHCIŃSKI Marek Tadeusz
Nr 22 [Krosno]
61 262
131 SCHMIDT-RODZIEWICZ Anna Katarzyna
Nr 22 [Krosno]
26 246
132 URUSKI Piotr Marcin
Nr 22 [Krosno]
20 740
133 BABINETZ Piotr Mieczysław
Nr 22 [Krosno]
13 360
134 ŚNIEŻEK Adam Walenty
Nr 22 [Krosno]
11 260
135 PAMUŁA Teresa
Nr 22 [Krosno]
12 905
136 CHRZAN Tadeusz
Nr 22 [Krosno]
11 177
137 KUROWSKA Maria Stanisława
Nr 22 [Krosno]
18 936
138 SOBOLEWSKI Krzysztof
Nr 23 [Rzeszów]
38 912
139 LENIART Ewa Maria
Nr 23 [Rzeszów]
36 305
140 MOSKAL Kazimierz Marian
Nr 23 [Rzeszów]
17 444
141 GOŁOJUCH Kazimierz Edward
Nr 23 [Rzeszów]
18 306
142 CHMIELOWIEC Zbigniew Michał
Nr 23 [Rzeszów]
20 634
143 WEBER Rafał
Nr 23 [Rzeszów]
26 746
144 WARZECHA Jan Marek
Nr 23 [Rzeszów]
18 913
145 PAUL Jerzy Stanisław
Nr 23 [Rzeszów]
16 094
146 KAPINOS Fryderyk Sylwester
Nr 23 [Rzeszów]
18 450
147 WARCHOŁ Marcin Józef
Nr 23 [Rzeszów]
28 495
148 PIONTKOWSKI Dariusz
Nr 24 [Białystok]
63 878
149 ZIELIŃSKI Jarosław
Nr 24 [Białystok]
40 092
150 GWIAZDOWSKI Kazimierz
Nr 24 [Białystok]
14 101
151 ŻALEK Jacek
Nr 24 [Białystok]
12 141
152 BASZKO Mieczysław Kazimierz
Nr 24 [Białystok]
11 060
153 KOŁAKOWSKI Lech Antoni
Nr 24 [Białystok]
16 138
154 ANDRUSZKIEWICZ Adam
Nr 24 [Białystok]
29 829
155 SZCZUDŁO Aleksandra
Nr 24 [Białystok]
12 222
156 SELLIN Jarosław Daniel
Nr 25 [Gdańsk]
29 834
157 PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej
Nr 25 [Gdańsk]
89 384
158 CYMAŃSKI Tadeusz
Nr 25 [Gdańsk]
8 019
159 SMOLIŃSKI Kazimierz
Nr 25 [Gdańsk]
10 993
160 HORAŁA Marcin Michał
Nr 26 [Słupsk]
86 079
161 MRÓWCZYŃSKI Aleksander Mikołaj
Nr 26 [Słupsk]
16 726
162 MÜLLER Piotr Józef
Nr 26 [Słupsk]
26 892
163 ŚNIADEK Janusz
Nr 26 [Słupsk]
9 342
164 SROKA Magdalena Joanna
Nr 26 [Słupsk]
9 349
165 SZWED Stanisław
Nr 27 [Bielsko-Biała]
65 315
166 PUDA Grzegorz Paweł
Nr 27 [Bielsko-Biała]
23 907
167 MATUSZNY Kazimierz Władysław
Nr 27 [Bielsko-Biała]
12 967
168 DRABEK Przemysław Mieczysław
Nr 27 [Bielsko-Biała]
19 770
169 GAŻA Grzegorz Krzysztof
Nr 27 [Bielsko-Biała]
11 526
170 GIŻYŃSKI Szymon Stanisław
Nr 28 [Częstochowa]
42 325
171 BURZYŃSKA Lidia Ewa
Nr 28 [Częstochowa]
24 672
172 TREPKA Mariusz Wiesław
Nr 28 [Częstochowa]
12 881
173 GAWRON Andrzej Janusz
Nr 28 [Częstochowa]
13 888
174 BORYS-SZOPA Bożena Teresa
Nr 29 [Katowice]
49 914
175 SZARAMA Wojciech Piotr
Nr 29 [Katowice]
16 649
176 GONCIARZ Jarosław Włodzimierz
Nr 29 [Katowice]
8 980
177 DZIUK Barbara Anna
Nr 29 [Katowice]
11 399
178 PIECHA Bolesław Grzegorz
Nr 30 [Bielsko-Biała]
38 809
179 WOŚ Michał Piotr
Nr 30 [Bielsko-Biała]
37 763
180 GAWĘDA Adam
Nr 30 [Bielsko-Biała]
26 291
181 MATUSIAK Grzegorz
Nr 30 [Bielsko-Biała]
11 195
182 GLENC Teresa
Nr 30 [Bielsko-Biała]
14 274
183 MORAWIECKI Mateusz Jakub
Nr 31 [Katowice]
133 687
184 WÓJCIK Michał Marek
Nr 31 [Katowice]
8 315
185 POLACZEK Jerzy Jan
Nr 31 [Katowice]
7 621
186 SOŚNIERZ Andrzej Stanisław
Nr 31 [Katowice]
6 061
187 WESOŁY Marek Jacek
Nr 31 [Katowice]
6 091
188 MALIK Ewa Danuta
Nr 32 [Katowice]
46 773
189 ANDZEL Waldemar Franciszek
Nr 32 [Katowice]
21 723
190 WARWAS Robert Piotr
Nr 32 [Katowice]
20 354
191 NOWICKA Danuta Czesława
Nr 32 [Katowice]
7 574
192 ZIOBRO Zbigniew Tadeusz
Nr 33 [Kielce]
115 903
193 KRUPKA Anna Maria
Nr 33 [Kielce]
69 946
194 LIPIEC Krzysztof Bogdan
Nr 33 [Kielce]
14 544
195 CIEŚLAK Michał
Nr 33 [Kielce]
12 310
196 KWITEK Marek
Nr 33 [Kielce]
5 453
197 WAWRZYK Piotr Sylwester
Nr 33 [Kielce]
6 750
198 WOJTYSZEK Agata Katarzyna
Nr 33 [Kielce]
18 333
199 KRYJ Andrzej Michał
Nr 33 [Kielce]
7 690
200 TARCZYŃSKI Dominik
Nr 33 [Kielce]
8 186
201 DORYWALSKI Bartłomiej
Nr 33 [Kielce]
7 386
202 KRASULSKI Leonard Seweryn
Nr 34 [Elbląg]
19 747
203 WILK Jerzy Zbigniew
Nr 34 [Elbląg]
18 620
204 BABALSKI Zbigniew
Nr 34 [Elbląg]
19 293
205 GONTARZ Robert
Nr 34 [Elbląg]
7 702
206 MAKSYMOWICZ Wojciech Stefan
Nr 35 [Olsztyn]
31 575
207 ARENT Iwona Ewa
Nr 35 [Olsztyn]
17 916
208 KOSSAKOWSKI Wojciech
Nr 35 [Olsztyn]
11 257
209 MAŁECKI Jerzy Wojciech
Nr 35 [Olsztyn]
9 631
210 WYPIJ Michał Piotr
Nr 35 [Olsztyn]
14 170
211 DZIEDZICZAK Jan Michał
Nr 36 [Kalisz]
60 599
212 ŁAWNICZAK Tomasz
Nr 36 [Kalisz]
13 496
213 MOSIŃSKI Jan
Nr 36 [Kalisz]
16 479
214 MALĄG Marlena Magdalena
Nr 36 [Kalisz]
25 695
215 KALETA Piotr Marek
Nr 36 [Kalisz]
12 632
216 SÓJKA Katarzyna
Nr 36 [Kalisz]
15 860
217 HOFFMANN Zbigniew Grzegorz
Nr 37 [Konin]
42 859
218 CZARNECKI Witold Wojciech
Nr 37 [Konin]
16 502
219 DOLATA Zbigniew
Nr 37 [Konin]
23 116
220 BARTOSIK Ryszard
Nr 37 [Konin]
17 338
221 GALEMBA Leszek Ryszard
Nr 37 [Konin]
16 521
222 CZARNECKI Krzysztof Władysław
Nr 38 [Piła]
38 116
223 KUBIAK Marta Ryszarda
Nr 38 [Piła]
13 191
224 PIECHOWIAK Grzegorz
Nr 38 [Piła]
9 232
225 PORZUCEK Marcin Bartosz
Nr 38 [Piła]
27 077
226 EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna
Nr 39 [Poznań]
43 958
227 SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej
Nr 39 [Poznań]
24 233
228 WRÓBLEWSKI Bartłomiej Piotr
Nr 39 [Poznań]
22 181
229 HOC Czesław
Nr 40 [Koszalin]
33 083
230 SZEFERNAKER Paweł Maciej
Nr 40 [Koszalin]
22 116
231 GOLIŃSKA Małgorzata Joanna
Nr 40 [Koszalin]
16 497
232 GRÓBARCZYK Marek Józef
Nr 41 [Szczecin]
58 912
233 DOBRZYŃSKI Leszek
Nr 41 [Szczecin]
14 105
234 SZAŁABAWKA Artur Lesław
Nr 41 [Szczecin]
11 346
235 JACH Michał
Nr 41 [Szczecin] 11 881

ko2. (134 posłów)


Nazwisko i imiona Okręg Liczba głosów
1 BORYS Piotr Nr 1 [Legnica] 35 064
2 CZERNOW Zofia Nr 1 [Legnica] 15 761
3 KROPIWNICKI Robert Nr 1 [Legnica] 14 714
4 SIEMONIAK Tomasz Nr 2 [Wałbrzych] 45 395
5 MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna Nr 2 [Wałbrzych] 11 987
6 WIELICHOWSKA Monika Nr 2 [Wałbrzych] 15 399
7 SCHETYNA Grzegorz Juliusz Nr 3 [Wrocław] 66 859
8 TRACZ Małgorzata Elżbieta Nr 3 [Wrocław] 28 676
9 JAROS Michał Nr 3 [Wrocław] 30 196
10 PIECHOTA Sławomir Jan Nr 3 [Wrocław] 14 844
11 MIESZKOWSKI Krzysztof Nr 3 [Wrocław] 13 814
12 ZWIEFKA Tadeusz Antoni Nr 4 [Bydgoszcz] 39 984
13 OLSZEWSKI Paweł Bartosz Nr 4 [Bydgoszcz] 35 762
14 KOZŁOWSKA Iwona Maria Nr 4 [Bydgoszcz] 9 325
15 ŁOŚKO Magdalena Nr 4 [Bydgoszcz] 14 407
16 LENZ Tomasz Nr 5 [Toruń] 26 044
17 MYRCHA Arkadiusz Nr 5 [Toruń] 32 439
18 HARTWICH Iwona Nr 5 [Toruń] 10 865
19 SZYMAŃSKI Tomasz Józef Nr 5 [Toruń] 11 845
20 MUCHA Joanna Nr 6 [Lublin] 57 577
21 KRAWCZYK Michał Mateusz Nr 6 [Lublin] 8 408
22 WCISŁO Marta Anna Nr 6 [Lublin] 15 062
23 HAIDAR Riad Nr 7 [Chełm] 21 483
24 GRABCZUK Krzysztof Nr 7 [Chełm] 15 452
25 ANIŚKO Tomasz Witold Nr 8 [Zielona Góra] 23 870
26 SŁUGOCKI Waldemar Jan Nr 8 [Zielona Góra] 29 580
27 SIBIŃSKA Krystyna Mieczysława Nr 8 [Zielona Góra] 16 089
28 OSOS Katarzyna Nr 8 [Zielona Góra] 11 619
29 ZIMOCH Tomasz Franciszek Nr 9 [Łódź] 47 648
30 PIĄTKOWSKI Krzysztof Mariusz Nr 9 [Łódź] 25 663
31 ŚLEDZIŃSKA-KATARASIŃSKA Iwona Elżbieta Nr 9 [Łódź] 17 254
32 NIEMCZYK Małgorzata Barbara Nr 9 [Łódź] 13 421
33 GRABARCZYK Cezary Stanisław Nr 10 [Piotrków Trybunalski] 16 357
34 TOMCZYK Cezary Józef Nr 11 [Sieradz] 44 217
35 JOŃSKI Dariusz Nr 11 [Sieradz] 11 999
36 HANAJCZYK Agnieszka Małgorzata Nr 11 [Sieradz] 10 535
37 NIEDZIELA Dorota Nr 12 [Kraków] 22 013
38 SOWA Marek Jan Nr 12 [Kraków] 18 597
39 KOWAL Paweł Robert Nr 13 [Kraków] 76 720
40 MISZALSKI Aleksander Jan Nr 13 [Kraków] 15 987
41 RAŚ Ireneusz Jacek Nr 13 [Kraków] 18 203
42 SONIK Bogusław Andrzej Nr 13 [Kraków] 17 465
43 MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga Nr 14 [Nowy Sącz] 21 968
44 AUGUSTYN Urszula Danuta Nr 15 [Tarnów] 20 120
45 KIERWIŃSKI Marcin Piotr Nr 16 [Płock] 30 013
46 GAPIŃSKA Elżbieta Teresa Nr 16 [Płock] 10 905
47 KLUZIK-ROSTKOWSKA Joanna Grażyna Nr 17 [Radom] 19 320
48 FRYSZTAK Konrad Mirosław Nr 17 [Radom] 11 996
49 GASIUK-PIHOWICZ Kamila Nr 18 [Siedlce] 34 793
50 MROCZEK Czesław Nr 18 [Siedlce] 11 043
51 KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria Nr 19 [Warszawa] 416 030
52 LUBNAUER Katarzyna Anna Nr 19 [Warszawa] 28 205
53 ROSATI Dariusz Kajetan Nr 19 [Warszawa] 25 061
54 FABISIAK Joanna Nr 19 [Warszawa] 5 347
55 PIEKARSKA Katarzyna Maria Nr 19 [Warszawa] 8 780
56 SZCZERBA Michał Roch Nr 19 [Warszawa] 13 747
57 ZIELIŃSKA Urszula Sara Nr 19 [Warszawa] 7 536
58 JACHIRA Klaudia Krystyna Nr 19 [Warszawa] 6 434
59 GAJEWSKA Aleksandra Małgorzata Nr 19 [Warszawa] 10 228
60 GRABIEC Jan Stanisław Nr 20 [Warszawa] 64 255
61 ZALEWSKI Paweł Ksawery Nr 20 [Warszawa] 12 248
62 GAJEWSKA Kinga Magdalena Nr 20 [Warszawa] 35 912
63 LASEK Maciej Grzegorz Nr 20 [Warszawa] 15 804
64 ZEMBACZYŃSKI Witold Maciej Nr 21 [Opole] 40 022
65 KOSTUŚ Tomasz Tadeusz Nr 21 [Opole] 17 026
66 WILCZYŃSKI Ryszard Jan Nr 21 [Opole] 6 436
67 MILLER Rajmund Tadeusz Nr 21 [Opole] 8 820
68 FRYDRYCH Joanna Zofia Nr 22 [Krosno] 18 623
69 RZĄSA Marek Zdzisław Nr 22 [Krosno] 10 555
70 PONCYLJUSZ Paweł Janusz Nr 23 [Rzeszów] 23 312
71 SKOWROŃSKA Krystyna Nr 23 [Rzeszów] 16 903
72 TYSZKIEWICZ Robert Nr 24 [Białystok] 17 185
73 TRUSKOLASKI Krzysztof Nr 24 [Białystok] 37 273
74 CZYKWIN Eugeniusz Nr 24 [Białystok] 14 083
75 NEUMANN Sławomir Arkadiusz Nr 25 [Gdańsk] 25 202
76 WAŁĘSA Jarosław Leszek Nr 25 [Gdańsk] 61 805
77 POMASKA Agnieszka Dominika Nr 25 [Gdańsk] 39 103
78 ADAMOWICZ Piotr Nr 25 [Gdańsk] 41 795
79 CHMIEL Małgorzata Nr 25 [Gdańsk] 13 557
80 BOROWCZAK Jerzy Stanisław Nr 25 [Gdańsk] 5 491
81 NOWACKA Barbara Anna Nr 26 [Słupsk] 88 833
82 PLOCKE Kazimierz Florian Nr 26 [Słupsk] 12 627
83 KONWIŃSKI Zbigniew Marek Nr 26 [Słupsk] 13 286
84 KRZYWONOS-STRYCHARSKA Henryka Krystyna Nr 26 [Słupsk] 14 508
85 AZIEWICZ Tadeusz Nr 26 [Słupsk] 9 385
86 NYKIEL Mirosława Nr 27 [Bielsko-Biała] 46 849
87 PĘPEK Małgorzata Anna Nr 27 [Bielsko-Biała] 17 914
88 SUCHOŃ Mirosław Tadeusz Nr 27 [Bielsko-Biała] 10 039
89 LESZCZYNA Izabela Dorota Nr 28 [Częstochowa] 36 266
90 SZEWIŃSKI Andrzej Nr 28 [Częstochowa] 10 023
91 GOLBIK Marta Joanna Nr 29 [Katowice] 35 129
92 SZUMILAS Krystyna Maria Nr 29 [Katowice] 24 372
93 GŁOGOWSKI Tomasz Marian Nr 29 [Katowice] 12 120
94 OLICHWER Tomasz Andrzej Nr 29 [Katowice] 7 837
95 KRZĄKAŁA Marek Grzegorz Nr 30 [Bielsko-Biała] 33 962
96 GADOWSKI Krzysztof Jan Nr 30 [Bielsko-Biała] 18 799
97 LENARTOWICZ Gabriela Teresa Nr 30 [Bielsko-Biała] 11 838
98 BUDKA Borys Piotr Nr 31 [Katowice] 99 550
99 KOŁODZIEJ Ewa Edyta Nr 31 [Katowice] 11 549
100 ROSA Monika Anna Nr 31 [Katowice] 13 918
101 KRÓL Wojciech Piotr Nr 31 [Katowice] 7 604
102 GRAMATYKA Michał Sebastian Nr 31 [Katowice] 9 304
103 SAŁUGA Wojciech Paweł Nr 32 [Katowice] 18 738
104 DOLNIAK Barbara Nr 32 [Katowice] 39 656
105 BOCHENEK Mateusz Andrzej Nr 32 [Katowice] 15 421
106 SIENKIEWICZ Bartłomiej Henryk Nr 33 [Kielce] 35 009
107 CYRAŃSKI Adam Zbigniew Nr 33 [Kielce] 9 864
108 OKŁA-DREWNOWICZ Marzena Nr 33 [Kielce] 15 532
109 PROTAS Jacek Nr 34 [Elbląg] 24 266
110 GELERT Elżbieta Kazimiera Nr 34 [Elbląg] 11 590
111 CICHOŃ Janusz Władysław Nr 35 [Olsztyn] 26 402
112 WASILEWSKA Anna Nr 35 [Olsztyn] 10 982
113 PAPKE Paweł Nr 35 [Olsztyn] 19 415
114 WITCZAK Mariusz Sebastian Nr 36 [Kalisz] 36 120
115 URBANIAK Jarosław Piotr Nr 36 [Kalisz] 17 767
116 RUSIECKI Grzegorz Stanisław Nr 36 [Kalisz] 12 886
117 NOWAK Tomasz Piotr Nr 37 [Konin] 23 693
118 HENNIG-KLOSKA Paulina Nr 37 [Konin] 16 813
119 JANYSKA Maria Małgorzata Nr 38 [Piła] 30 783
120 RUTNICKI Jakub Adam Nr 38 [Piła] 39 344
121 MUNYAMA Killion Munzele Nr 38 [Piła] 7 764
122 JAŚKOWIAK Joanna Nr 39 [Poznań] 67 822
123 GRUPIŃSKI Rafał Szymon Nr 39 [Poznań] 17 933
124 SZŁAPKA Adam Stanisław Nr 39 [Poznań] 51 951
125 DZIKOWSKI Waldy Nr 39 [Poznań] 19 704
126 STERCZEWSKI Franciszek Wojciech Nr 39 [Poznań] 25 060
127 ZIENTARSKI Piotr Benedykt Nr 40 [Koszalin] 18 771
128 HOK Marek Tomasz Nr 40 [Koszalin] 11 572
129 HARDIE-DOUGLAS Jerzy Nr 40 [Koszalin] 10 280
130 NITRAS Sławomir Witold Nr 41 [Szczecin] 78 513
131 MARCHEWKA Arkadiusz Nr 41 [Szczecin] 30 047
132 ŁĄCKI Artur Jarosław Nr 41 [Szczecin] 5 668
133 FILIKS Magdalena Nr 41 [Szczecin] 14 224
134 NAPIERALSKI Grzegorz Bernard Nr 41 [Szczecin] 11 766

sld3. KW (49 posłów)


Nazwisko i imiona Okręg Liczba głosów
1 SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA Małgorzata Helena Nr 1 [Legnica] 41 480
2 OBAZ Robert Marcin Nr 1 [Legnica] 4 205
3 DYDUCH Marek Nr 2 [Wałbrzych] 14 451
4 ŚMISZEK Krzysztof Jan Nr 3 [Wrocław] 43 447
5 DZIEMIANOWICZ-BĄK Agnieszka Ewa Nr 3 [Wrocław] 14 257
6 GAWKOWSKI Krzysztof Kamil Nr 4 [Bydgoszcz] 30 859
7 SZOPIŃSKI Jan Józef Nr 4 [Bydgoszcz] 11 821
8 KWIATKOWSKI Robert Artur Nr 5 [Toruń] 13 940
9 SCHEURING-WIELGUS Joanna Izabela Nr 5 [Toruń] 26 092
10 CZERNIAK Jacek Andrzej Nr 6 [Lublin] 17 720
11 PAWŁOWSKA Monika Jolanta Nr 7 [Chełm] 12 916
12 KUCHARSKA-DZIEDZIC Anita Agnieszka Nr 8 [Zielona Góra] 30 581
13 WONTOR Bogusław Tadeusz Nr 8 [Zielona Góra] 18 950
14 TRELA Tomasz Dominik Nr 9 [Łódź] 40 811
15 GILL-PIĄTEK Hanna Beata Nr 9 [Łódź] 14 422
16 SOWIŃSKA Anita Katarzyna Nr 10 [Piotrków Trybunalski] 13 023
17 MATYSIAK Paulina Nr 11 [Sieradz] 16 757
18 GDULA Maciej Roman Nr 13 [Kraków] 35 279
19 GOSEK-POPIOŁEK Daria Iwona Nr 13 [Kraków] 17 488
20 IWANIAK Arkadiusz Nr 16 [Płock] 15 098
21 ZANDBERG Adrian Tadeusz Nr 19 [Warszawa] 140 898
22 ŻUKOWSKA Anna Maria Nr 19 [Warszawa] 18 864
23 BIEJAT Magdalena Agnieszka Nr 19 [Warszawa] 19 501
24 ROZENEK Andrzej Tadeusz Nr 20 [Warszawa] 38 495
25 ZAWISZA Marcelina Monika Nr 21 [Opole] 19 206
26 BUŻ Wiesław Nr 23 [Rzeszów] 15 605
27 KRUTUL Paweł Nr 24 [Białystok] 13 455
28 MACIEJEWSKA Beata Monika Nr 25 [Gdańsk] 23 319
29 SENYSZYN Joanna Nr 26 [Słupsk] 36 405
30 RUTKA Marek Andrzej Nr 26 [Słupsk] 7 929
31 KOPERSKI Przemysław Adam Nr 27 [Bielsko-Biała] 22 055
32 WOLSKI Zdzisław Nr 28 [Częstochowa] 18 527
33 NOWICKA Wanda Hanna Nr 29 [Katowice] 25 767
34 KOPIEC Maciej Kamil Nr 30 [Bielsko-Biała] 14 973
35 KONIECZNY Maciej Nr 31 [Katowice] 22 262
36 CZARZASTY Włodzimierz Nr 32 [Katowice] 31 244
37 ADAMCZYK Rafał Jan Nr 32 [Katowice] 12 148
38 SZEJNA Andrzej Jan Nr 33 [Kielce] 24 337
39 FALEJ Monika Walentyna Nr 34 [Elbląg] 11 093
40 KULASEK Marcin Robert Nr 35 [Olsztyn] 20 453
41 SZCZEPAŃSKI Wiesław Andrzej Nr 36 [Kalisz] 23 799
42 PAWLICZAK Karolina Monika Nr 36 [Kalisz] 14 209
43 TOMASZEWSKI Tadeusz Nr 37 [Konin] 17 515
44 AJCHLER Romuald Kazimierz Nr 38 [Piła] 14 438
45 UEBERHAN Katarzyna Nr 39 [Poznań] 33 373
46 KRETKOWSKA Katarzyna Maria Nr 39 [Poznań] 16 061
47 PROKOP-PACZKOWSKA Małgorzata Barbara Nr 40 [Koszalin] 15 300
48 WIECZOREK Dariusz Krzysztof Nr 41 [Szczecin] 24 924
49 KOTULA Katarzyna Agata Nr 41 [Szczecin] 7 557

psl4. KW (30 posłów)


Nazwisko i imiona Okręg Liczba głosów
1 ŻUK Stanisław Adam Nr 1 [Legnica] 7 694
2 PROTASIEWICZ Jacek Nr 3 [Wrocław] 17 618
3 KURZAWA Dariusz Nr 4 [Bydgoszcz] 17 648
4 SZRAMKA Paweł Nr 5 [Toruń] 14 404
5 ŁOPATA Jan Zbigniew Nr 6 [Lublin] 13 346
6 SACHAJKO Jarosław Nr 7 [Chełm] 10 651
7 FEDAK Jolanta Beata Nr 8 [Zielona Góra] 13 792
8 KLIMCZAK Dariusz Nr 10 [Piotrków Trybunalski] 15 977
9 BEJDA Paweł Jan Nr 11 [Sieradz] 14 161
10 ŚCIGAJ Agnieszka Nr 13 [Kraków] 20 877
11 NOWOGÓRSKA Urszula Teresa Nr 14 [Nowy Sącz] 11 499
12 KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin Nr 15 [Tarnów] 33 784
13 ZGORZELSKI Piotr Nr 16 [Płock] 16 775
14 MALISZEWSKI Mirosław Wojciech Nr 17 [Radom] 12 752
15 SAWICKI Marek Wacław Nr 18 [Siedlce] 18 950
16 BARTOSZEWSKI Władysław Teofil Nr 19 [Warszawa] 30 405
17 ŻELAZOWSKA Bożena Jadwiga Nr 20 [Warszawa] 8 665
18 KUKIZ Paweł Piotr Nr 21 [Opole] 23 468
19 KASPRZAK Mieczysław Nr 22 [Krosno] 11 363
20 TYSZKA Stanisław Nr 23 [Rzeszów] 17 086
21 KRAJEWSKI Stefan Nr 24 [Białystok] 13 439
22 BIERNACKI Marek Nr 26 [Słupsk] 19 272
23 SIEKIERSKI Czesław Adam Nr 33 [Kielce] 12 745
24 ZIEJEWSKI Zbigniew Nr 34 [Elbląg] 9 028
25 PASŁAWSKA Urszula Stefania Nr 35 [Olsztyn] 19 528
26 GRZYB Andrzej Marian Nr 36 [Kalisz] 21 214
27 TOMCZAK Jacek Jerzy Nr 37 [Konin] 9 833
28 PASZYK Krzysztof Michał Nr 38 [Piła] 13 585
29 LUBCZYK Radosław Nr 40 [Koszalin] 6 712
30 RZEPA Jarosław Michał Nr 41 [Szczecin] 12 622

konfederacja5. (11 posłów)


Nazwisko i imiona Okręg Liczba głosów
1 TUDUJ Krzysztof Nr 3 [Wrocław] 19 617
2 KULESZA Jakub Nr 6 [Lublin] 24 406
3 KAMIŃSKI Krystian Patryk Nr 8 [Zielona Góra] 14 251
4 BERKOWICZ Konrad Szczepan Nr 13 [Kraków] 36 428
5 KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard Nr 19 [Warszawa] 60 385
6 BRAUN Grzegorz Michał Nr 23 [Rzeszów] 31 148
7 WINNICKI Robert Artur Nr 24 [Białystok] 22 639
8 URBANIAK Michał Piotr Nr 25 [Gdańsk] 14 918
9 DZIAMBOR Artur Erwin Nr 26 [Słupsk] 19 334
10 SOŚNIERZ Dobromir Andrzej Nr 31 [Katowice] 22 191
11 BOSAK Krzysztof Nr 33 [Kielce] 22 158

mn6. Mniejszość niemiecka (1 mandat)


Nazwisko i imiona Okręg Liczba głosów
1 GALLA Ryszard Jerzy Nr 21 [Opole] 13 957

Czytaj także:
„Nie wyobrażamy sobie, że Schetyna będzie prowadził opozycję do kolejnych wyborów”

Źródło: WPROST.pl

Czytaj także

 2
  • I w tym momencie zaczęła się kampania Prezydencka i gra o wszystko. Jeśli lewactwo wsadzi na ten fotel swojego człowieka to będą nowe wybory do Sejmu a jeśli Prezydentem zostanie człowiek PiSu to Syjon w USraelu i Izraelu tańczy i śpiewa a Polska pozostanie na kolanach dziesięciolecia.