W niedzielę 13 października odbędą się wybory powszechne do Sejmu i Senatu. Obywatele Polski wybiorą 460 posłów oraz 100 senatorów.
Część województwa łódzkiego obejmująca obszary powiatów: kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski. Liczba mandatów 12.
Lista numer 1
KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | BEJDA Paweł Jan | inżynier mechanik |
2 | ZIĘBA-GZIK Jolanta | pedagog |
3 | NOWAK Adam Paweł | inspektor ochrony przeciwpożarowej |
4 | NAWROCKA Elżbieta Renata | inżynier technologii żywności |
5 | JAROTA Bogdan Ryszard | nauczyciel |
6 | WOŹNIAK Tomasz | nauczyciel |
7 | STASIAK Zbigniew Marek | ekonomista |
8 | PACHOLSKI Michał Tomasz | inżynier geodeta |
9 | KRAWCZYK Marek Jan | rolnik |
10 | BEDNAREK Ewa | rolnik |
11 | JANKOWSKI Marek | rolnik |
12 | KARNISZEWSKI Andrzej | doradca rolniczy |
13 | PLEWIŃSKI Paweł Krzysztof | inżynier budownictwa |
14 | TERKA Michał Waldemar | syndyk |
15 | KACZOROWSKA Maria | ekonomista |
16 | ŁABĘDZKI Marcin | rolnik |
17 | BŁACH Alina | specjalista administracji publicznej |
18 | ŻÓRAW Andrzej | doradca zawodowy |
19 | KRAWCZYK Ewa Anna | nauczyciel |
20 | ROMANOW-PRZYBYLAK Justyna Agnieszka | prawnik |
21 | MORGA Agnieszka | rolnik |
22 | CZUPRYNIAK Danuta | rolnik |
23 | GRZEGORY Adam | rolnik |
24 | STĘPIEŃ Andrzej Paweł | rolnik |
Lista numer 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | LICHOCKA Joanna Katarzyna | dziennikarz |
2 | POLAK Piotr Stanisław | parlamentarzysta |
3 | WOŹNIAK Tadeusz Jacek | historyk |
4 | MATEUSIAK-PIELUCHA Beata Anna | parlamentarzysta |
5 | CIEBIADA Krzysztof | parlamentarzysta |
6 | RZYMKOWSKI Tomasz Piotr | prawnik |
7 | RYCHLIK Paweł Piotr | farmaceuta |
8 | MATUSZEWSKI Marek | parlamentarzysta |
9 | WIECZOREK Iwona Małgorzata | nauczyciel akademicki |
10 | GÓRCZYŃSKI Andrzej Robert | inżynier rolnik |
11 | RZYMKOWSKA Ewa | prawnik |
12 | NOWAK Krzysztof Jan | ekonomista |
13 | KRZAK Michał Bazyli | lekarz dentysta |
14 | KOŁOSZCZYK Olga Anna | dyrektor ds. administracyjnych |
15 | PAPROTA Katarzyna | logopeda |
16 | GAŁKA Mariusz | rolnik |
17 | WALCZAK Sławomir | leśniczy |
18 | CHADRYŚ Iwona | nauczyciel |
19 | TWARDOWSKA Monika Malwina | urzędnik państwowy |
20 | RATYŃSKA Elżbieta Beata | nauczyciel |
21 | WRZAŁA Sylwia Marianna | kierownik biura rachunkowego |
22 | KAŹMIERCZAK Wieńczysław Jerzy | lekarz |
23 | KALETA Paweł Tomasz | historyk |
24 | WOJCIECHOWSKI Waldemar Jan | rolnik |
Lista numer 3
KOMITET WYBORCZY SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | MATYSIAK Paulina | kierownik działu finansowego |
2 | OLEJNICZAK Cezary Roman | rolnik |
3 | IDZIKOWSKI Wiktor | informatyk |
4 | KAŹMIERSKA-MAŁYSKA Iwona Monika | pedagog |
5 | WALUDA Henryk | kierownik działu |
6 | SIKORA Anna Iwona | publicysta |
7 | PIETRZAK Michał Damian | pedagog |
8 | LEWICKA Zdzisława Teresa | główny księgowy |
9 | LORENC Patryk | specjalista ds. jakości |
10 | KARPIŃSKI Marcin | rolnik |
11 | BŁASZCZYK Anna Maria | nauczycielka |
12 | WALCZAK Sebastian Bartosz | księgowy |
13 | KOŚCIAN Monika | księgowa |
14 | RAJ Przemysław | lekarz weterynarii |
15 | BUNDZYLAK-DĄBROWSKA Agnieszka Czesława | bankowiec |
16 | WOLSKA Anna Maria | technik rachunkowości |
17 | ZIĘBA Piotr | administratywista |
18 | CIUBORSKI Piotr Krzysztof | inżynier geodeta |
19 | JĘDRYSIAK-URBAŃSKA Olga | nauczyciel |
20 | PŁÓCIENNIK Marek | pracownik administracji państwowej |
21 | SKOCZYLAS Adrian | politolog |
22 | BORKIEWICZ Kinga | student prawa |
23 | GRABSKI Rafał | filolog polski |
24 | GRYGLEWSKI Marek Józef | pracownik administracji |
Lista numer 4
KOMITET WYBORCZY KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | WALCZAK Izabela Anna | wykładowca akademicki |
2 | OWCZAREK Łukasz Mikołaj | rolnik |
3 | KANIEWSKI Andrzej | przedsiębiorca |
4 | OŻADOWICZ Łukasz Artur | informatyk |
5 | DYONIZIAK Dariusz | technik rolnik |
6 | MATUSIAK Ewelina | specjalista ds. exportu |
7 | KĘDZIAK Joanna | finansista |
8 | SOBCZAK Justyna | architekt |
9 | NOWAK Wojciech Damian | student historii |
10 | GOGULSKA Malwina Anna | konsultant |
11 | WOLNIEWICZ Adam Jan | specjalista ds. produktu |
12 | SKOWRONEK Angelika | student ochrony środowiska |
13 | KOCIŃSKI Konrad Piotr | student gospodarki przestrzennej |
14 | GACKOWSKA Weronika | konsultant infolinii |
15 | HEJNIAK Sebastian Patryk | ekonomista |
16 | SZCZEŚNIAK Katarzyna Dorota | programista |
17 | KARDAS Rafał Andrzej | mechanik |
18 | WASIEWICZ Magdalena Ewa | nauczyciel |
19 | ZAJĄC Mateusz Mariusz | student rachunkowości |
20 | ROSIŃSKA Natalia Paulina | rejestratorka medyczna |
21 | ZIEMBA Aleksandra Anna | pomoc przedszkolna |
22 | GIEROWSKI Rafał | logistyk |
Lista numer 5
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA PO.N IPL ZIELONI
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | TOMCZYK Cezary Józef | politolog |
2 | JOŃSKI Dariusz | ekonomista |
3 | HANAJCZYK Agnieszka Małgorzata | prawnik |
4 | RĄKOWSKI Krzysztof Gabor | specjalista ds. funduszy unijnych |
5 | OWCZAREK Andrzej | historyk |
6 | GIERULA Artur | nauczyciel |
7 | PABICH Michał Marian | administratywista |
8 | LEWERA Jacek Witold | nauczyciel |
9 | SEWERYN Piotr Jacek | kosztorysant budowlany |
10 | LEWANDOWSKA Iwona Elżbieta | prawnik |
11 | WRÓBEL Katarzyna Renata | pracownik adminstracyjny |
12 | STRUMIAN Edyta Grażyna | nauczyciel |
13 | WÓJCIK Zbigniew | pożarnik |
14 | KOWALCZYK Michał Marcin | technik informatyk |
15 | LIPIŃSKA Anna | artysta plastyk |
16 | MATUSIAK Karolina Daria | ekonomista |
17 | ZIELIŃSKA Beata Maria | nauczyciel |
18 | KĄCKI Tomasz Bernard | rolnik |
19 | JESIONOWSKA Barbara Maria | zarządca nieruchomości |
20 | SIERADZKI Marcin Miłosz | architekt |
21 | WOLNA Katarzyna Kinga | psycholog |
22 | OKOŃ-WYDER Nina Barbara | nauczyciel |
23 | JACHIMEK Marek Grzegorz | emeryt wojskowy |
24 | GRABARCZYK Małgorzata Iwona | przedsiębiorca |
Lista numer 8
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KOALICJA BEZPARTYJNI I SAMORZĄDOWCY
Numer na liście | Nazwisko i imiona | Zawód |
---|---|---|
1 | SKUPIŃSKI Przemysław Szczepan | przedsiębiorca |
2 | GOŹDZIEWICZ Wojciech Stanisław | lekarz dentysta |
3 | TOBOLCZYK Przemysław Bogusław | technik mechanik |
4 | PIETRZAK Jacek | specjalista ds. marketingu i handlu |
5 | MATUSIAK Emilia | handlowiec |
6 | BACZYŃSKA-SOCHA Monika Magdalena | specjalista administracji publicznej |
7 | KLIMKIEWICZ Jakub Marcin | kierowca samochodu ciężarowego |
8 | GAWRON Jakub Mateusz | nauczyciel geografii |
9 | BARAŃSKA Lucyna Stanisława | operator maszyn i sprzętu torowego |
10 | DOMINIAK Mariusz Janusz | elektomechanik |
11 | KLIMKIEWICZ Edyta Zofia | technik analityki medycznej |
12 | CHRUŚCIEL Agnieszka Anna | specjalista administracji publicznej |
13 | FURMAŃCZYK Natalia Ewa | specjalista ds. logistyki |
14 | BORYS Jerzy | ekonomista |
15 | KOLĘDA Magdalena | pedagog |
16 | OWCZAREK Katarzyna | technik rachunkowości |
17 | MAJKOWSKI Marcin Tomasz | mechanik pojazdów samochodowych |
18 | NEUMAN Michał Andrzej | technik mechatronik |
19 | SYNCEREK Joanna Agnieszka | grafik komputerowy multimediów |
20 | SABELA Mariusz Tomasz | specjalista zastosowań informatyki |
21 | BARANIAK Monika | specjalista administracji publicznej |
22 | ROBACZYŃSKI Adrian Piotr | technik logistyk |
23 | GOŹDZIK Marcin Witold | psycholog |
24 | PLACEK-KUJAWSKA Beata Urszula | ekonomista |
Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza