Polacy czwarci w wyścigu sztafet w Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim

Polacy czwarci w wyścigu sztafet w Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim

Czwarte miejsce zajęła reprezentacja Polski w wyścigu sztafet, pierwszej konkurencji rozpoczętych we włoskim Val di Sole mistrzostw świata w kolarstwie górskim.
Zwyciężyła ekipa Francji. Francuzi objęli prowadzenie już po pierwszym okrążeniu, kiedy Jean-Christophe Peraud wyprzedził Szwajcaria Floriana Vogela. Na mecie sztafeta Francji uzyskała ponad dwie minuty przewagi nad broniącą tytułu Szwajcarią. Na trzecim miejscu finiszowali Włosi, a na czwartym Polacy.

Reprezentacja kraju jechała w składzie: Marcin Karczyński, Marek Konwa, Maja Włoszczowska, Dariusz Batek. W podobnym zestawieniu (Konwa zajął miejsce Piotra Brzózki) zespół zdobył przed rokiem srebrny medal. Przed dwoma laty także stał na podium (trzecia lokata).

Startowało 20 sztafet, ukończyło 19. Konkurencja nie jest rozgrywana w igrzyskach olimpijskich.
W środę w mistrzostwach świata rywalizować będą juniorki i zawodniczki kategorii młodzieżowej (do 23 lat).