ME juniorów w szermierce - dwa medale Polaków

ME juniorów w szermierce - dwa medale Polaków

Dwa medale zdobyli polscy szermierze w pierwszym dniu mistrzostw Europy juniorów (do lat 20) w Amsterdamie. Marta Łyczbińska (Budowlani Toruń) była druga wśród florecistek, a Filip Broniszewski (Muszkieter Gliwice) trzeci w rywalizacji szpadzistów.

W drodze do finału Łyczbińska najtrudniejszy pojedynek stoczyła w 1/8 finału, pokonując koleżankę z reprezentacji i klubu Emilią Rygielską 15:14. W finale torunianka nie sprostała Włoszce Martinie Batini, przegrywając 8:12.

Trzynaste miejsce zajęła Emilia Rygielska, 18. była siostra bliźniaczka srebrnej medalistki - Hanna, a na 37. pozycji została sklasyfikowana Justyna Anuszewska (Sietom AZS AWFiS Gdańsk).

Broniszewski w półfinale przegrał z Danielem Budaiem 10:15. Węgier w walce o  awans do czołowej ósemki wyeliminował innego Polaka - Mateusza Nycza (15:14).

Nycz (Piast Gliwice) zajął 16. miejsce, 34. był Łukasz Rokosz, a 37. Marcel Baś (obaj Muszkieter Gliwice).

W finale Budai przegrał z Włochem Riccardo Schiaviną 9:15.