Sukces Dulczewskiej

22-letnia Monika Dulczewska (KJ Zbrosławice) na 7-letnim wałachu Uventi H wygrała dwufazowy konkurs nr 6 młodych koni o nagrodę BSJ Equestrian Consulting & Promotion w trzecim dniu odbywających się w katowickim Spodku międzynarodowych zawodów CSI*** - Parada Jeździecka.
W konkursie szybkości nr 7 duży sukces odniosła 18-letnia Paulina Wielgórska (KJ Trachy Sośnicowice), która na 10-letnim ogierze Eremita zajęła drugie miejsce za Belgiem Patrikiem Spitsem na Ambassadorze. Na trzeciej pozycji uplasował się Jacek Zagor (Largo SA Warszawa) na 10-letnim ogierze Polydor.

W imprezie, z pulą nagród 100 tys. euro, udział bierze 86 zawodników i zawodniczek na 174 koniach z 17 krajów z czterech kontynentów. Wśród uczestników jest m.in. jeden z najbardziej utytułowanych jeźdźców, trzykrotny medalista igrzysk olimpijskich, Niemiec Franke Sloothaak.

W Seulu i Atlancie zdobył złote medale, a w Los Angeles brązowy. Na imponujący dorobek Sloothaaka składają się także: tytuły mistrza świata wywalczone w 1994 i 1998 roku oraz wicemistrzostwo Europy w 1991 roku. Czternaście razy uczestniczył w finałach Pucharu Świata, trzynaście razy stawał na podium w mistrzostwach Niemiec. Wygrał wiele zawodów Grand Prix, a z reprezentacją kraju wielokrotnie zdobywał Puchary Narodów na wszystkich hipodromach świata.