Rajd Dakar: Polacy utrzymują pozycje

Jadący quadem Rafał Sonik jest trzeci, a Krzysztof Hołowczyc szósty w klasyfikacji kierowców samochodów po dziewiątym etapie 30. edycji rajdu Dakar, którego trasa odcinka specjalnego liczyła 430 km i prowadziła z La Sereny do Copiapo.
Sonik (Yamaha) był piąty na mecie dziewiątego etapu, a w klasyfikacji generalnej ustępuje jedynie najszybszemu w poniedziałek Czechowi Josefowi Machackowi oraz Argentyńczykowi Marcosowi Patronelliemu.

Wśród kierowców samochodów na trzecim kolejnym etapie triumfował Carlos Sainz (Volkswagen). Hiszpan, który wygrał już pięć etapów tegorocznego rajdu, umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Krzysztof Hołowczyc (Nissan Navara), z belgijskim pilotem Jeanem-Markiem Fortinem, był w poniedziałek ósmy, a w klasyfikacji generalnej utrzymał szóstą lokatę.

W gronie motocyklistów etap wygrał Holender Frans Verhoeven, a liderem pozostał Hiszpan Marc Coma. Jako 15. dotarł do mety Jakub Przygoński, który w klasyfikacji generalnej jest 13. Jacek Czachor (wszyscy KTM) w poniedziałek finiszował na 24. miejscu i zajmuje 16. pozycję, a Krzysztof Jarmuż (Honda) był w poniedziałek 31. i jest 30. w klasyfikacji generalnej.